Jágr se blýskl v ruské lize prvním hattrickem

MOSKVA

Jaromír Jágr v sobotu sehrál dosud nejlepší zápas v ruské lize, když svým prvním hattrickem v soutěži zařídil Omsku remízu 4:4 na ledě CSKA Moskva. Český útočník nejprve dvěma góly ve druhé třetině získal Avangardu vedení 3:2, v 52. minutě pak vstřelil poslední branku utkání.

V brance CSKA tentokrát nenastoupil Jiří Trvaj, ale přednost dostal Alexandr Fomičev. Poprvé ho Jágr překonal ve 27. minutě a vyrovnal na 2:2. Brzy nato strhla česká hvězda vedení na stranu hostů, když proměnila trestné střílení.

V úvodu třetí části sice dal moskevskému klubu opět naději na výhru Frolov, ale vydržela necelých deset minut. Jágr v 52. minutě v přesilové hře potrestal Nikolišinovo vyloučení ve spolupráci s Rjabykinem a Prokopjevem.

V dosavadních čtyřech odehraných zápasech v ruské lize útočník New Yorku Rangers vždy bodoval a má celkovou bilanci čtyři góly a tři přihrávky. Avangard je v tabulce dál na desátém místě o bod za osmým CSKA.

V Kazani nastoupili Lecavalier a Richards

V mužstvu Kazaně si odbyli premiéru kanadští útočníci Vincent Lecavalier a Brad Richards. Letošní vítězové Stanleyova poháru z Tampy Bay se v utkání proti Magnitogorsku neprosadili, přesto domácí zvítězili 2:1. Druhý tým tabulky vedený trenérem Markem Sýkorou sice otevřel skóre, domácí ale v poslední třetině nepříznivý stav otočili a ztrácejí v tabulce na Metallurg už jen bod. Andreje Malkova, jenž vytlačil z týmu českého gólmana Romana Málka, překonali v přesilovkách Proškin a Morozov.

První zápas za Voskresensk má za sebou Kamil Piroš, jehož tým vyhrál na ledě Permu 3:2. Česká posila se do statistiky nezapsala. Lídr soutěže Dynamo Moskva remizovalo 2:2 v Nižněkamsku, jednu asistenci si připsal Pavel Rosa, který stále vévodí kanadskému bodování ruské ligy.