Hejda: Atmosféra v Chimiku byla zvláštní

12. dubna 2006 12:00

Boj o čtvrtou účast na mistrovství světa za sebou čeká hokejového obránce Jana Hejdu. Urostlému bekovi těsně unikla účast na olympijských hrách v Turíně, a proto si nechce nechat šampionát v Lotyšsku uniknout. "Přijel jsem s jednoznačným plánem vybojovat si cestu na šampionát v Rize," říká Hejda v rozhovoru pro Právo.

 

PRÁVO/Lukáš Táborský

Bral byste svůj čtvrtý start na MS v řadě jako náplast za neúčast v Turíně?
Takhle se na to nedívám, ale ještě dlouho mě bude mrzet, že jsem do Turína nejel. Nebylo to poprvé, co jsem byl na hraně nominace, tentokrát to bohužel nevyšlo. Ke konci jsem asi trochu nezvládl nominační tlak a poslední turnaj v Moskvě neodehrál úplně dobře. Olympiádu jsem ale sledoval v televizi a přišlo mi nefér vůči klukům, že tu vznikl dojem, že bronz je neúspěch. Musíme si vážit každé medaile, to platí i teď pro MS.

Máte za sebou třetí sezónu v ruské superlize, jak hodnotíte své účinkování v Chimiku?
Sice jsem si poprvé zahrál ruské play-off, v němž jsme se štěstím přešli první kolo, takže žádné výčitky od vedení klubu nebyly, ale atmosféra v týmu byla hodně zvláštní. Někteří hráči si dělali, co chtěli, chyběla disciplína. Hlavně ze strany mladých zavládla až taková anarchie, že trenér Říha ani nemohl nikomu nic říci, aby ho neposlali někam...

O prodloužení smlouvy tedy neuvažujete?
Mám pocit, že přestup z CSKA do Chimiku nebyl zrovna správný krok. Nejsem proti tomu, ještě se do Ruska vrátit, ale muselo by to být do klubu, který by neměl potíže s financemi. V Chimiku jsem se o výplatu musel připomínat, jinak se na ni zapomnělo. Řadě klubů docházejí peníze, ani moskevské celky nejsou výjimkou, snad jen Kazaň, Jaroslavl či Omsk nemají starosti.

Kdy chcete vyřešit svou hokejovou budoucnost?
Nespěchám na to, určitě se rozhodnu až po mistrovství světa, někdy v červnu. Těší mě, že snad budu mít na výběr, zda jít zkusit štěstí do zámoří, kde mě sice draftovalo Buffalo, ale slibuje přenechat mě v případě zájmu i jinému klubu. Nevylučuji ani působení v české extralize. Kdybych se ale vracel domů, tak by první volbou byla Slavia.

Před třemi lety jste Slavii pomohl k českému titulu, sledujete nyní její finálové snažení?
Na vlastní oči jsem viděl jen poslední semifinálový zápas s Budějovicemi, na finále už jsem lístky do Sazka Areny nesehnal a trenéru Růžičkovi jsem se o ně neodvážil zavolat. Držím ale slávistům palce, boj o titul proti Spartě, to je pro ně parádní záležitost.

Martin Kézr, Sport.cz, Právo

Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy


Patička stránky: