Straka asistoval u dvou gólů a vede bodování finské ligy

Hokejový útočník Josef Straka se po čtvrtečních zápasech finské ligy dostal do čela kanadského bodování. Díky asistencím u obou gólů týmu Lukko Rauma předstihl Kanaďana Martina Kariyu, ale svému celku k vítězství nad TPS Turku nepomohl. Rauma prohrála 2:3. Kariya měl s hráči Blues Espoo volno.

Josef Straka ještě v dresu Sparty.

Vedení v tabulce finské ligy se ujal Jokerit, který vyhrál helsinské derby na ledě IFK 4:3. Vítězný gól vstřelila sedm minut před koncem kanadská posila Pierre Dagenais.

Finsko - 17. kolo:
IFK Helsinky - Jokerit Helsinky 3:4, Ilves Tampere - Hämeenlinna 2:3 po sam. nájezdech, KalPa Kuopio - Jyväskylä 4:5, Lukko Rauma - TPS Turku 2:3 (za domácí Straka 0+2), Pelicans Lahti - SaiPa Lappeenranta 4:3 v prodl.

Mikeska pomohl gólem k vítězství Ufy

Český hokejista Michal Mikeska přispěl v dnešním zápasu 18. kola ruské ligy jedním gólem k vítězství Ufy na ledě druhého celku tabulky Novosibirsku. Hosté vyhráli 4:2, bývalý pardubický útočník dostal svůj tým do vedení v 25. minutě.

Na jediný gól utkání Čechov - Magnitogorsk, který znamenal vítězství hostů, přihrál Kuljominovi v polovině zápasu v přesilovce Jan Marek. Gólman Petrohradu Martin Prusek nedochytal vítězný duel proti Chabarovsku, z ledu odjel z blíže neupřesněných důvodů v 17. minutě za nerozhodného stavu 1:1. Vystřídal ho Sokolov, který ve zbytku zápasu neinkasoval.

Rusko - 18. kolo
Novosibirsk - Ufa 2:4 (za hosty Mikeska 1+0), Novokuzněck - Togliatti 3:1, CSKA Moskva - Čeljabinsk 6:1, Čerepovec - Křídla sovětů 4:1, Kazaň - Chimik MO 2:0, MVD Podolsk - Jaroslavl 2:6, Nižněkamsk - Omsk 3:2, Petrohrad - Chabarovsk 4:1, Viťaz Čechov - Magnitogorsk 0:1 (Marek 0+1).

Kántor se uvedl ve švédské lize dvěma góly

Hokejový obránce Robert Kántor se po odchodu z Vítkovic uvedl ve švédské lize dvěma góly. Na ledě jeho nového týmu Färjestadu se dnes odehrála česká střelecká přestřelka, protože dvakrát se trefil i Pavel Brendl, jehož Mora prohrála v prodloužení 3:4.

Suverénní Timra potvrdila roli lídra tabulky výhrou 5:3 nad Malmö. Na druhou příčku se posunul Linköping, který bez brankáře Romana Čechmánka zdolal MODO rovněž dvoubrankovým rozdílem.

Švédsko - 13. kolo
Djurgaarden - Frölunda 2:0, Färjestad - Mora 4:3 v prodl. (Kántor 2+0 - Brendl 2+0, Blaťák 0+1), HV 71 - Brynäs 3:2 v prodl., Linköping - MODO Hockey 4:2, Skelleftea - Lulea 3:1, Timra - Malmö 5:3.