Erat zajistil dvěma góly Znojmu vítězství nad Pardubicemi

ZNOJMO

Útočník Roman Erat zajistil v 55. minutě svou druhou trefou v utkání hokejistům Znojma těsné vítězství nad Pardubicemi 4:3. V týmu Orlů se dobře uvedl zkušený sedmatřicetiletý brankář Jaroslav Kameš, jenž přišel při zranění Jiřího Trvaje na střídavý start z prvoligového Berouna.

Po nedělním debaklu v Litvínově hráli domácí hokejisté s chutí, vypracovali si převahu, zoufale ale zápolili s koncovkou. Stejně jako v předcházejících dvou domácích utkáních Znojmo opět dotahovalo náskok soupeře, první branku inkasovalo na závěr vlastní přesilové hry při vyloučení pardubického obránce Čecha. Chybu na útočné modré čáře využil Koukal, jenž napálil puk na boční mantinel přímo na najíždějícího Koláře, který sólo proměnil ve vedoucí branku.

Při druhém vyloučení obránce Čecha hned v úvodu druhé třetiny už hrálo Znojmo přesilovku mnohem lépe a po Růžičkově přihrávce vyrovnal obránce Bičánek. Zda přešel kotouč za brankovou čáru si ale raději nechal rozhodčí Rejthar potvrdit videozáznamem.

Vyrovnání Znojmo naladilo do vyšších obrátek, na dlouhé minuty soupeře nepustilo důsledným napadáním vůbec z obranného pásma. Po jednom z ojedinělých protiútoků se ale podařilo ujet exznojemskému Ondřejovi, jenž chytře oklamal domácí obránce a přidal druhou branku. Bojovně naladění Orli ale vyrovnali i podruhé, když po Meidlově akci doklepl kotouč odražený od brankáře Lašáka do sítě Erat.

Poprvé se mohli domácí hokejisté radovat z jednobrankového náskoku až v úvodu závěrečné třetiny. Při přesilové hře našel Říha najíždějícího obránce Němečka, který protlačil kotouč do sítě. Po této brance začali pardubičtí hokejisté myslet více na útočení, k převaze jim napomohlo Růžičkovo vyloučení. Znojmo sice oslabení přestálo, ale vzápětí při plném počtu na ledě se podařilo zúročit pardubický tlak Linhartovi ve vyrovnávací branku.

V závěrečných deseti minutách se karta obrátila, neboť Pardubicím ubrala hodně sil dvě oslabení těsně po sobě po vyloučeních Koukala a Andrašovského. Znojmo převzalo iniciativu a o jeho vítězství rozhodla v 55. minutě plachtící střela obránce Jareše od modré čáry, kterou tečoval Erat. Třicet sekund před koncem se ještě Pardubice pokusily o vyrovnání při hře bez brankáře, takticky dobře hrající Znojmo ale soupeře nepustilo k zakončení.

Znojemští Orli - Moeller Pardubice 4:3 (0:1, 2:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 22. Bičánek (M. Růžička), 34. Erat (Meidl), 44. Němeček (Říha), 55. Erat (Jareš) - 17. Kolář (Koukal), 31. Ondřej (Blažek), 49. Linhart (Čaloun). Rozhodčí: Rejthar - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 2:7. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 2512.
Znojmo: Kameš - Jareš, Čakajík, Kotaška, Mojžíš, Bičánek, Němeček - Erat, Dopita, Meidl - V. Říha, Pucher, M. Růžička - J. Svoboda (49. Beroun), Haman, Plášek. Trenéři: Hořava a Votruba.
Pardubice: Lašák - M. Čech, M. Šeda, Snopek, Havíř, Linhart, Čáslava - Čaloun, Blažek, Pivko - P. Sýkora, Rolinek, Ondřej - F. Mrázek, Tvrdík, Andrašovský - Kolář, Koukal, Starý. Trenéři: Říha a Rohlík.