Sparta na Valašsku vydřela nejtěsnější vítězství

VSETÍN

Na osmý pokus se podařilo extraligovým hokejistům Sparty Praha vyhrát na ledě soupeře. V 28. kole uspěli na ledě posledního Vsetína, když se o vítěznou branku na 4:3 postaral čtyři minuty před koncem Ondřej Kratěna. Zajímavostí duelu je fakt, že všechny góly padly při nestandardním počtu hráčů na ledě.

Domácí začali aktivně, vynutili si přesilovou hru, ovšem nástřely brankář Duba kryl. Vyznamenal se především na přelomu 6. a 7. minuty, kdy nejprve zlikvidoval pokus Demela, úspěšný byl rovněž při dvou nepříjemných pokusech Roba. Pořekadlo "nedáš - dostaneš" se tak naplnilo v 9. minutě. První přesilovou hru totiž využil Ton, přičemž hned v následné početní výhodě se nemýlil Hlaváč - 0:2.

Zaskočení domácí najednou "ztratili" led pod nohama. Náskok Pražanů mohl o chvíli později navýšit Hlaváč s Hlinkou, ke změně skóre ve prospěch hostí nevedla ani 78 vteřin dlouhá přesilová pěti proti třem. Udeřilo však na druhé straně. Opět při nevyrovnaném počtu hráčů na ledě se trefil Stantien. Domácí kanonýr tak dosáhl jubilejní 150. extraligové trefy.

Zpět klid na hole Sparty přinesla druhá trefa Tona, který opět potrestal vyloučení domácího hokejisty. Vsetín se však nevzdával a od poloviny zápasu dostal soupeře pod tlak, přičemž Pražané si často pomáhali nedovolenými zákroky. O kontaktní branku se opět v přesilové hře postaral ve 32. minutě Horák, pro něhož to byla premiérová extraligová trefa. Radost domácích fanoušků byla o minutu později ještě větší, když další prohřešek Sparty potrestal důrazný Rob a srovnal skóre zápasu.

V závěrečné třetině se oba celky zaměřily především na kvalitní defenzivu. Největší příležitost strhnout vítězství na svou stranu měl ve 49. minutě po chybě Kučného hostující Štrba, ovšem z mezikruží na finského gólmana nevyzrál. O dvě minuty později pro změnu již Vsetínští předčasně zvedali ruce nad hlavu, když se pokus Dubce opřel o horní tyč Dubovy brány. Rozhodnutí tak přinesla 57. minuta. Na trestné lavici sice seděl sparťanský Hlaváč, ovšem hosté po chybě jednoho z valašských obránců se dostali do přečíslení, které proměnil ve čtvrtý gól Kratěna. Čtyřicet vteřin před koncem domácí umocnili svou přesilovku hrou bez brankáře, ovšem zkušený soupeř již vyrovnání nepřipustil.

Vsetínská hokejová - Sparta Praha 3:4 (1:2, 2:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 19. Stantien (Demel), 32. Horák (Rob), 33. Rob (Všetečka) - 9. P. Ton (Štrba), 11. Hlaváč (Černošek), 25. P. Ton (O. Kratěna), 57. O. Kratěna (Štrba). Rozhodčí: Smeták - Lederer, Gebauer. Vyloučení: 8:13. Využití: 3:3. V oslabení: 0:1. Diváci: 2610.
Vsetín: Vehviläinen - Šmach, Kučný, Všetečka, Horák, Galvinš, Balčík - D. Květoň, Stantien, Demel - Dubec, Sabol, Rob - Grill, Berzinš, L. Duba. Trenéři: Vlach a Kopřiva.
Sparta: T. Duba - Ptáček, Stehlík Vykoukal, Jan Hanzlík, Černošek, Tabaček, Benýšek - P. Ton, Štrba, O. Kratěna - Sivek, J. Hlinka, Hlaváč - Netík, Langhammer, Dragoun - Hromas, Podlešák, Krätzer. Trenéři: Výborný a Jelínek