Karlovy Vary - Vítkovice 2:3Tybor rozhodl o výhře Vítkovic na ledě Karlových Varů

12. Gríger 1 : 0
13. Dej 1 : 1
22. Roman 1 : 2
23. Plutnar 2 : 2
52. Tybor 2 : 3

Hokejisté Vítkovic vyhráli ve 22. kole extraligy na ledě Karlových Varů 3:2 a ukončili tak vítěznou domácí sérii Energie. Západočeši před svými fanoušky ovládli předešlých šest utkání. Zápas rozhodl v 52. minutě v přesilové hře útočník Radoslav Tybor.

Vítkovický útočník Radoslav Tybor.

Po opatrné úvodní desetiminutovce udeřili jako první domácí, ve 12. minutě našel Flek u levé tyčky volného Grígera, který již neměl problém otevřít skóre utkání. Z vedení se však hráči Energie neradovali dlouho, o 33 vteřin později navlas podobnou akcí po nahrávce Lva srovnal stav zápasu Dej.

Na začátku druhé třetiny nejdříve nevyužil nabídnutou příležitost Stloukal, aby z následného protiútoku a pěkné kombinaci druhé formace Vítkovic otočil ve 22. minutě vývoj zápasu Roman. I domácí však dokázali rychle odpovědět. O dvacet vteřin později skončilo nahození Plutnara k překvapení všech za zády Bartošáka.

Následně si oba týmy vypracovaly několik šancí, brankáři Novotný a Bartošák však byli připravení. Větší tlak si přece jenom v závěrečných minutách druhé části vytvořili hosté, ale Černý ani Roman své příležitosti neproměnili.

Ve třetí třetině se na domácích zřejmě podepsala náročnost sobotního utkání proti Brnu. Silově hrající Vítkovice již Energii do větších šancí nepustily, i přesto, že domácí hosty výrazně přestříleli.

Rozhodující moment přišel v 52. minutě při Grígerově vyloučení. Dvě sekundy před jeho plánovaným návratem na led tečoval bombu Lva od modré čáry Tybor a rozhodl zápas. Domácím se vyrovnat nepodařilo ani v závěrečné power play.

22. kolo hokejové extraligy:
HC Energie Karlovy Vary - HC Vítkovice Ridera 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 12. Gríger (Flek, M. Rohan), 23. Plutnar (Balán) - 13. Dej (Lev), 22. O. Roman (D. Květoň, Tybor), 52. Tybor (Lev, O. Roman). Rozhodčí: Hribik, M. Sýkora - Ondráček, Špůr. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. Diváci: 3675.
Karlovy Vary: Novotný - Plutnar, Šenkeřík, Kovačevič, Podlipnik, Sičák, Kozák, M. Rohan - Flek, Gríger, T. Rachůnek - O. Beránek, Roman Vlach, T. Mikúš - Gorčík, Skuhravý, Stloukal - Kohout, Balán, Lapšanský. Trenéři: Pešout a Mariška.
Vítkovice: Bartošák - D. Krenželok, Výtisk, Baranka, Hrbas, Šidlík, Gregorc, T. Černý - Schleiss, Lev, Dej - Tybor, O. Roman, D. Květoň - P. Zdráhal, Š. Stránský, Kucsera - Balaž, Pytlík, Szturc. Trenéři: Petr a Trnka.