Brno - Olomouc 4:3 SNHanáci smazali dvougólové manko, nakonec na ledě mistra padli v nájezdech

65. Kusko (rozhodující nájezd) 4 : 3

Hokejisté Komety Brno zvítězili v předehrávce 42. kola Tipsport extraligy nad Olomoucí 4:3 po samostatných nájezdech a v tabulce poskočili na čtvrté místo před Vítkovice. Hanáci sice za stavu 1:3 vstřelil dva góly a utkání vyrovnali, nájezdy ale rozhodl domácí útočník Silvester Kusko. Úřadující šampioni porazili Kohouty potřetí v této sezoně, Olomoučtí však ve vzájemných duelech dokázali bodovat už popáté za sebou.

Brankář Olomouce Jan Lukáš inkasuje gól ze samostatného nájezdu.

Kometa začala moravský souboj náporem a už v první minutě se do slibné šance dostal bek Barinka, ale brankáře Lukáše, jenž na poslední chvíli nahradil indisponovaného Konráda, nepřehodil. Brno zúročilo svoji mírnou převahu v osmé minutě, kdy se trefil i díky teči hostujících hráčů další obránce Gulaši.

Olomouc příliš šancí neměla, ale prosadila se podobně jako Brno: Galvasovo nahození tečoval Ondrušek a Vejmelka se zakrytým výhledem neměl šanci zasáhnout. Vrátit vedení na stranu Brna mohl Erat, když se šikovně prosmýkl kolem obránce, ale trefil jen tyčku Lukášovy branky.

V úvodu druhé třetiny nabrala převaha Komety ještě větší rozměry. A projevilo se to i na skóre. Přihrávky od zkušených tahounů Plekance a Zaťoviče dokázali využít zakončující střelci Mallet a Mueller a bylo to 3:1. Náskok mohli ještě navýšit ze slibných pozic opět Mueller a Čermák.

Jenže místo klidu a pohody přišla jemná teč Köhlera, který se snažil uchránit domácí branku pádem do Mrázovy střely a bylo to jen o gól. Zbytek třetiny jakoby tím byl poznamenán, neboť tlak Brna polevil. Ale hosté se k vážnějšímu ohrožení Vejmelkovy branky nedostali.

Brankář Olomouce Jan Lukáš a Jan Hruška z Brna.

To ovšem neplatilo na začátku třetího dějství, kdy ujel Jergl a už po 17 vteřinách od návratu na led vyrovnal. Začínalo se prakticky znovu. Mnohem větší úsilí ke strhnutí vedení na svoji stranu vyvinuli domácí. Šanci z kategorie vyložených spálil po přečíslení dvou na jednoho Mueller, ale velký podíl na tom měl skvělý zákrok gólmana Lukáše. V závěru základní hrací doby už ve hře převládaly na obou stranách defenzivní povinnosti, které eliminovaly pokusy o tříbodový zisk.

Zápas tak pokračoval prodloužením, v němž měl hostující Burian na holi druhý bod, jenže nedal. Brno v závěru nevyužilo přesilovku a po nedělním duelu s Hradcem Králové si zopakovalo samostatné nájezdy. Dnes ale bylo úspěšnější, když hned první nájezd proměnil Kusko a protože Vejmelka vychytal všechny Hanáky, bylo rozhodnuto.

42. kolo hokejové extraligy:
HC Kometa Brno - HC Olomouc 4:3 po sam. nájezdech (1:1, 2:1, 0:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 8. Gulaši (Mueller, Štencel), 22. Mallet (Plekanec), 26. Mueller (Zaťovič, P. Holík), rozhodující sam. nájezd Kusko - 12. Ondrušek (J. Galvas, Kolouch), 31. Mráz (Laš, J. Galvas), 41. Jergl (J. Knotek, Ostřížek). Rozhodčí: Hejduk, Pražák - J. Ondráček, Špůr. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:2. Diváci: 7214.
Kometa: Vejmelka - O. Němec, Barinka, Štencel, Gulaši, Bartejs, Malec - Mueller, P. Holík, Zaťovič - M. Erat, Plekanec, J. Hruška - Mallet, R. Zohorna, Kusko - Köhler, L. Čermák, Vondráček - Střondala. Trenéři: L. Zábranský st., Pokorný, Oslizlo a Horáček.
Olomouc: Lukáš - Škůrek, Jaroměřský, J. Galvas, Ondrušek, Švrček, Rutar, R. Staněk - Jergl, J. Knotek, Ostřížek - Handl, Strapáč, Burian - Tomeček, Kolouch, Holec - Mráz, Skladaný, Laš. Trenéři: Tomajko a Moták.