Liberec znovu vede extraligu! Skvělý Dostál slaví s Kometou, Klima nastartoval Spartu

roj, škvSport.cz

Hokejisté Liberce zdolali ve 34. kole Tipsport extraligy Olomouc 5:1 a znovu se posunuli do čela tabulky o tři body před Třinec, který dohrává kolo na ledě Vítkovic až v sobotu. Třetí Hradec Králové otočil zápas v Litvínově a vyhrál 2:1. Čtvrtá Kometa i díky skvělému debutu gólmana Dostála porazila Karlovy Vary 3:1. Šestá Plzeň prohrála s Mladou Boleslaví 2:3 v prodloužení. Pardubice v souboji nejhorších týmů soutěže prohrály s Chomutovem 2:3 po nájezdech. Gólová premiéra debutanta Klimy nasměrovala Spartu za výhrou nad Zlínem 3:2.

Útočník Kevin Klima (v pozadí) střílí svůj první gól v dresu Sparty proti Zlínu.

Liberec si užil návrat na první místo před svými fanoušky pohodovou výhrou. Ve druhé třetině už držel čtyřbrankový náskok. Bílí Tygři si užívají šestizápasovou vítěznou vlnu, z posledních deseti duelů prohráli jen jeden. To Kohouti padli třikrát po sobě a vyhráli jediný z uplynulých devíti zápasů.

Litvínov chtěl odčinit poslední dvě porážky, doma se také záhy ujal díky Hüblovi vedení, jenže Koukal za 17 sekund srovnal. V závěrečné třetině pak dokonal obrat Smoleňák. Rozjetý Mountfield tak vyhrál počtvrté za sebou, Verva naopak potřetí v řadě nebodovala.

Plzeň až do pátku v sezoně neztratila s Mladou Boleslaví ani bod. Tentokrát dokázala po brance hostujícího Žejdla tři sekundy před první sirénou zásluhou Eberleho a Allena na čas otočit. Jenže Pláněk srovnal a v prodloužení rozhodl o výhře Středočechů Šťastný. Bruslaři vyhráli šestý z posledních osmi zápasů a ukončili plzeňskou šňůru tří extraligových výher.

Kometa ve čtvrtém z pěti domácích utkání zadělala na výhru proti Karlovým Varům už v úvodní desetiminutovce, v níž získala uklidňující náskok 3:0. Při svém debutu za Kometu se zaskvěl brankář reprezentační dvacítky Dostál, který pochytal jednadvacet střel a byl vyhlášen hráčem zápasu. Brňané bodovali popáté za sebou, z toho čtyřikrát zvítězili. Energie prodloužila sérii porážek na čtyři.

Brankář Brna Lukáš Dostál nastoupil poprvé v extralize proti Karlovým Varům.

Sparta si upevnila pozici v elitní desítce výhrou nad Zlínem, do jehož brány se postavil navrátilec Kašík. Pražany nasměroval za vítězstvím při svém premiérovém startu za nový tým parádní trefou Klima. Hosté se díky přesilovkám dostali dvakrát na rozdíl jediného gólu, ale z Prahy odjíždějí bez bodu. Na desátý Litvínov mají tříbodovou ztrátu.

Beznadějně poslední Pardubice hostily duel nejhorších týmů. A Lubinův tým i přes brzké vedení na výhru znovu nedosáhl - z posledních devatenácti utkání vyhrál jen jednou. Vyrovnaný souboj dospěl do samostatných nájezdů, které rozhodl ve druhé sérii Růžička. Piráti zvýšili odstup od Pardubic na devět bodů.

Pardubice - Chomutov 2:3 po sam. nájezdech
Branky: 3. Perret, 49. Machala - 15. Raška, 36. Jank, rozhodující nájezd Vl. Růžička ml.
Sparta Praha - Zlín 3:2
Branky: 8. Klima, 8. Pech, 53. Buchtele  - 37. Fořt, 59. Lakatoš
Utkání Vítkovice - Třinec se hraje v sobotu od 16:00