Třinec - Karlovy Vary 4:3 PPVary trápily lídra extraligy, vydřely alespoň bod

27. Roth 3 : 1
30. Flek 3 : 2
38. Stloukal 3 : 3
63. Marcinko 4 : 3

V dohrávce 29. kola hokejové Tipsport extraligy zvítězil první Třinec nad dvanáctými Karlovými Vary 4:3 v prodloužení. O výhře rozhodl v 63. minutě Tomáš Marcinko. Domácí se díky výhře osamostatnili v čele extraligové tabulky a před druhým Libercem a třetím Hradcem mají dva body náskok. Karlovy Vary naopak pošesté v řadě prohrály. Jednu smolnou sérii však přerušily, a sice proti Ocelářům zabodovaly po sérii sedmi porážek.

Zleva Roberts Bukarts a Jiří Polanský (autor branky) z Třince se radují z prvního gólu.

Karlovarští na závěr své moravskoslezské šňůry překvapili nejprve nasazením šestnáctiletého gólmana Bednáře a záhy málem i rychlým gólem. Flek prosvištěl už ve druhé minutě po levém křídle, až byl sám před Hrubcem, který ale bravurním zákrokem bekhendový blafák zlikvidoval.

Pak ale zabral i Třinec. Růžička kontroval ranou do tyče a v osmé minutě už mířil do černého v přesilové hře Polanský, který využil šťastný odraz od protihráče a zblízka zvedl puk pod břevno.

Kus štěstí ale přispěl také Energii. Třinecký Galvinš hrubkou v rozehrávce za vlastní brankou nabídl puk Kohoutovi, který vyjel před bránu a bekhendem trefil přesně horní růžek.

Misky vah na stranu favorita ale znovu vzápětí převážil Svačina, jenž zblízka usměrnil za Bednáře Adamského ránu od modré čáry.

Třinec i do začátku druhé části vstoupil lépe. Po Gernátově pokusu podruhé hosty zachránila branková konstrukce, ale na 3:1 zvýšil kuriózním "vlastním gólem" Rachůnek, který v přesilovce při signalizovaném trestu pro Třinec trefil zpětnou přihrávkou přes všechny čáry opuštěnou vlastní klec. Gól byl připsán Rothovi.

Po snadné brance na 3:1 ale domácí polevili a aktivně hrající soupeř se vrátil do hry v sérii čtyř přesilovek. Po výborně sehrané kombinaci Flek střelou o tyč snížil na 2:3 a hosté si vytvořili i další situace k vyrovnání, ale hlavně Balán z mezikruží Hrubce nepřekonal. Povedlo se to až v závěru druhé třetiny Stloukalovi, který zblízka doklepl puk do otevřené brány.

Favorit se nemohl dostat do svého tempa a Vary zkraje třetí třetiny hrozily, ale pak už převládla na obou stranách větší opatrnost. Prodloužení přesto v 58. minutě mohl odvrátit Chmielewski, ale Bednáře dorážkou neprostřelil a stejně záhy dopadl i Cienciala.

V prodloužení měl vítězný gól na holi Šenkeřík, ale tváří v tvář se proti Hrubcovi neprosadil, načež v 63. minutě z perfektně sehraného přečíslení zavěsil Marcinko.

Hokejová Tipsport extraliga - dohrávka 29. kola:
HC Oceláři Třinec - HC Energie Karlovy Vary 4:3 v prodl. (2:1, 1:2, 0:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 8. Polanský (Roth, Roberts Bukarts), 16. Svačina (Adamský, Gernát), 27. Roth, 63. Marcinko (Roth) - 13. Kohout, 30. Flek (Gríger, T. Rachůnek), 38. Stloukal (Lapšanský, Roman Vlach). Rozhodčí: Mrkva, Pražák - Ondráček, Špůr. Vyloučení: 6:2. Využití: 1:1. Diváci: 3151.
Třinec: Hrubec - Krajíček, Gernát, D. Musil, Galvinš, Roth, M. Doudera - Hrňa, Marcinko, Roberts Bukarts - M. Růžička, Cienciala, Dravecký - Svačina, Polanský, Adamský - O. Kovařčík, M. Kovařčík, Chmielewski - Hladoník. Trenéři: Varaďa, Zadina a Raszka.
Karlovy Vary: Bednář - Šenkeřík, Plutnar, Kozák, Šafář, Podlipnik, M. Rohan, Kovačevič - Gorčík, Balán, T. Rachůnek - Lapšanský, Roman Vlach, Stloukal - Kohout, Skuhravý, T. Mikúš - Flek, Gríger, Beránek. Trenéři: Pešout a Mariška.