Boleslav měla nabito, odskákal to Hradec. Vítkovice vyhrály šlágr až po nájezdech

Hokejoví Indiáni z Plzně rozstříleli v utkání 38. kola Tipsport extraligy doma Litvínov 7:1. Hattrickem a jednou asistencí se blýskl útočník Milan Gulaš. Zlín po dvou třetinách vedl nad Olomoucí, ale pak dvakrát inkasoval a slaví Hanáci. Mladá Boleslav sice prohrávala s Hradcem v 6. minutě 0:2, nakonec se však po divoké přestřelce těší z bodů Středočeši po výhře 8:5. Bitvu trápících se týmů nezvládly Pardubice, jež doma v prodloužení prohrály s Karlovými Vary. Vítkovice porazily 2:1 po samostatných nájezdech Liberec. Tygři udrželi o bod druhé místo.

Brankář Liberce Roman Will inkasuje první branku zápasu ve Vítkovicích.

Plzeň si doma bez problémů poradila s Litvínovem a nasázela mu sedm gólů. Severočeši sice v minulých dnech vyhráli v Liberci i na ledě mistra, jenže Indiáni jim nedali šanci pomýšlet na dobrý výsledek. Zápas zlomili na svou stranu ve druhé dvacetiminutovce, po níž vedli 4:1. Indiánský gólový festival pokračoval až k vítězství 7:1.

Mladá Boleslav rozpoutala v duelu s Hradcem Králové přestřelku. Mountfield vedl rychle 2:0, ale během následujících čtyř minut Středočeši skóre otočili na 3:2. Nakonec však do kabin odcházely týmy za nerozhodného stavu 3:3.

Brankář Hradce Králové Jaroslav Pavelka inkasoval v Mladé Boleslavi během první třetiny tři branky. Tentokrát ale stihl zasáhnout. Situaci sledují Pavol Skalický z Mladé Boleslavi a Tomáš Linhart z Hradce Králové.

V prostřední dvacetiminutovce se Boleslav po trefách Pabišky a Zohorny utrhla, ale hotovo nebylo. Gólové hody totiž pokračovaly, Středočeši utkání rozhodli v rozmezí 57. a 58. minuty třemi trefami a zvítězili 8:5.

Zlín se mohl pyšnit třemi výhrami v řadě a byl v duelu s Olomoucí mírným favoritem. Když ve 34. minutě Hanáci inkasovali, zdálo se, že se předpoklady naplní. Necelé dvě minuty po druhé přestávce však hosté zásluhou Knotka při přesilovce srovnali na 1:1, to je nastartovalo k závěrečnému náporu. V další početní výhodě pak Hanákům zajistil výhru Irgl.

Začátek zápasu 38. kola hokejové extraligy mezi HC Vítkovice Ridera a HC Bílí Tygři Liberec se zpozdil o 30 minut kvůli poruše rolby.

Vítkovice mohly v případě plného bodového zisku myslet na druhé místo tabulky. Výhra 2:1 po samostatných nájezdech jim však k tomu nestačila. Domácí tým vedl po rychlé trefě Zdráhala a hubený náskok držel až do 48. minuty. Tam využili Tygři zásluhou Kvapila přesilovou hru a zadělali na drama. Prodloužení vítěze neurčilo. V osmé sérii samostatných nájezdů nakonec rozhodl o výhře Vítkovic Ondřej Roman. Zápas začal s neplánovaným třicetiminutovým zpožděním kvůli poruše rolby.

Bitvu trápících se týmů vyhrály v Pardubicích 3:2 v prodloužení Karlovy Vary, Západočeši tak mohou slavit první letošní vítězství. Krátce po polovině duelu skóroval Lapšanský a naznačil, že to bude mít poslední Dynamo opět složité. V 50. minutě už ale byli k výhře za stavu 2:1 blíž domácí, jenže nakonec jim nebylo přáno. Hrdinou závěrečných minut se stal Dávid Gríger. Nejprve vystřelil hostům prodloužení, v 63. minutě rozhodl.

Hokejová Tipsport extraliga - 38. kolo:
Plzeň - Litvínov 7:1
Branky: 27. z trest. střílení, 37. a 41. Gulaš, 28. a 54. Čerešňák, 6. Pour, 59. Kantner - 40. J. Petružálek
Vítkovice - Liberec 2:1 po sam. nájezdech
Branky: 6. Zdráhal, rozhodující nájezd Roman - 48. Kvapil
Mladá Boleslav - Hradec Králové 8:5
Branky: 37. a 57. R. Zohorna, 7. Bernad, 7. Kůrka, 10. Kotvan, 24. Pabiška, 57. D. Šťastný, 58. Pláněk - 5. Cibulskis, 6. Zámorský, 14. Linhart, 46. Vincour, 48. Paulovič
Zlín - Olomouc 1:2
Branky: 34. Herman - 42. J. Knotek, 52. Irgl
Pardubice - Karlovy Vary 2:3 v prodloužení
Branky: 46. Machala, 50. Ihnačák - 51. a 63. Gríger, 34. Lapšanský.