Rubriky:

Tipsport extraliga

Děsivá scéna! Kapitán Třince ležel a neotvíral oči. Z ledu ho odváželi záchranáři na nosítkách

25. ledna 2019 12:11 - Praha

Při pohledu na něj, ležícího na ledové ploše a potřebujícího pomoc záchranářů, tuhla krev v žilách. Hokejový obránce Třince Lukáš Krajíček ve čtvrteční předehrávce 38. extraligového kola na ledě Chomutova upadl bez cizího zavinění na led a následně se ošklivě udeřil hlavou o mantinel. Z ledu byl odvezen na nosítkách a byl převezen do chomutovské nemocnice. Podle nejnovějších zpráv by měl být kapitán Ocelářů mimo hru tři až čtyři týdny.

 

Ondřej Hájek, ČTK

Vůbec to nebyl hezký pohled. O Krajíčka si dělali starost nejen diváci, ale i jeho spoluhráči a protihráči. Pětatřicetiletý zadák, jenž s reprezentací vyválčil stříbro a dva bronzy ze světových šampionátů, se pár vteřin po startu třetí třetiny chystal podstoupit souboj s chomutovským útočníkem Petrem Koblasou, když vtom ztratil stabilitu a nekontrolovaně narazil do mantinelu.

Na led mu ihned spěchal na pomoc lékař. „Máloco mě rozhodí, abych vyjel ze své bubliny v brankovišti. Když jsem viděl, jak tam leží náš kapitán, můj skvělý kamarád, a neotevřel oči, říkal jsem si, že hokej musí jít stranou," říkal Šimon Hrubec, který při výhře 4:0 vychytal čtvrté čisté konto v sezoně.

Lukáš Krajíček z Třince na nosítkách a v péči záchranářů.

Ondřej Hájek, ČTK

„Šel jsem se rychle podívat, jak na tom je. Měl dobře nakoupeno," dodal Hrubec. Tiskový mluvčí Třince Radim Sajbot po utkání sdělil, že Krajíček, jehož z ledu odvezli po téměř pěti minutách záchranáři na nosítkách, zamířil ihned do chomutovské nemocnice.

„Komunikuje, otevřel oči, hýbe končetinami a mohlo by to být relativně v klidu," zvěstoval Sajbot radostné zprávy.

Třinecký kapitán Lukáš Krajíček opouští ledovou plochu chomutovské arény na nosítkách. Sklání se k němu gólman Ocelářů Šimon Hrubec, starosti si dělal i útočník Pirátů Radek Duda.

Ondřej Hájek, ČTK

V pátek dopoledne pak Oceláři na svém Twitteru oznámili, že Krajíček utrpěl po nárazu do mantinelu blíže nespecifikované zranění hlavy s předpokládanou dobou absence tří až čtyř týdnů.

škv, Sport.cz

  5:3 Zlín - Brno 5:3   přestávka
20191113T17:30:00+0100
Zlín vs. Brno
Zlín vs. Brno
Zlín
Brno
  1:0 Sparta - Kladno 1:0   přestávka
20191113T18:30:00+0100
Sparta vs. Kladno
Sparta vs. Kladno
Sparta
Kladno

Časová osa: Tipsport extraliga 2019/2020

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..