Karlovy Vary - Olomouc 2:0Hokejisté Karlových Varů po třinácti zápasech naplno bodovali

4. Beránek 1 : 0
34. Balán 2 : 0

Karlovy Vary

Hokejisté Karlových Varů porazili ve 40. kole extraligy Olomouc 2:0 a po třinácti zápasech se dočkali plného bodového zisku. Čtvrtou nulou, druhou doma proti Hanákům, se na výhře Energie podílel brankář Filip Novotný. Západočeši zůstali v tabulce dvanáctí, předposlednímu Chomutovu ale odskočili na osm bodů.

Brankář Karlových Varů Filip Novotný vychytal proti Olomouci čisté konto..

Karlovy Vary prohrály předešlých pět domácích zápasů, proti Olomouci se ale dostaly rychle do vedení. Již ve 4. minutě po nezištné přihrávce Vlacha otevřel skóre Beránek.

Domácí si během úvodních dvaceti minut vytvořili několik nadějných příležitostí, tu největší měl Skuhravý, který však při přečíslení dvou na jednoho netrefil branku. Po střele jednoho z obránců poté jen zazvonila tyč Lukášovy branky. Vyrovnat mohl dokonce v oslabení Ostřížek, chybu Plutnara však nepotrestal.

Po úvodním tlaku Olomouce na začátku prostřední části převzali aktivitu opět hráči Energie, kteří však měli problém se zakončením vypracovaných šancí. Nejprve ve 28. minutě zcela osamocený Kohout netrefil odkrytou část branky a o několik minut později Gríger bezprostředně po návratu z trestné lavice dobře nezakončil svůj samostatný nájezd.

V polovině zápasu neudržel nervy na uzdě Skuhravý a za nesportovní chování obdržel menší plus desetiminutový osobní trest. Poté, co Západočeši přežili oslabení, se dostal ke slovu Balán, který ve 34. minutě po zmatcích v olomoucké obraně dotlačil podruhé puk za záda hostujícího gólmana.

Karlovarská družina po zbytek zápasu hlídala svůj těžce vybojovaný dvoubrankový náskok a i díky obětavosti obránců plus výbornému Novotnému, který si nakonec připsal 29 zákroků, získali hráči z lázeňského města první tříbodové vítězství v roce 2019. Naposledy vyhráli v normální hrací době 7. prosince, kdy porazili Pardubice.

HC Energie Karlovy Vary - HC Olomouc 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávka: 4. O. Beránek (R. Vlach), 34. Balán (T. Mikúš, J. Černý). Rozhodčí: Bejček, Pešina - Brejcha, D. Jelínek. Vyloučení: 2:3, navíc Skuhravý (K. Vary) 10 min. Bez využití. Diváci: 2903.
Karlovy Vary: Novotný - Šenkeřík, Plutnar, M. Rohan, Sičák, Eminger, Kozák, Šafář - Flek, Gríger, T. Rachůnek - O. Beránek, R. Vlach, J. Černý - Kohout, Skuhravý, Lapšanský - T. Mikúš, Balán, Stloukal. Trenéři: Pešout a Mariška.
Olomouc: Lukáš - Jaroměřský, Vyrůbalík, J. Galvas, Ondrušek, Rutar, Švrček - Jergl, J. Knotek, Ostřížek - Irgl, Strapáč, Burian - Mráz, Skladaný, Laš - V. Tomeček, Handl. Trenéři: Tomajko a Moták.