Plzeň - Brno 5:2Plzeň ve slavnostním utkání zdolala Kometu

20. Pour 3 : 1
54. Kantner 4 : 1
55. Straka 5 : 1
57. Holík 5 : 2

Hokejisté Plzně porazili ve 41. kole extraligy Brno 5:2 a proti Kometě uspěli po čtyřech porážkách ve vzájemných zápasech v řadě. Úvodnímu vhazování předcházelo vyhlášení třiceti největších hráčských legend při příležitosti oslav 90 let plzeňského hokeje. O osudu zápasu rozhodli Západočeši, hrající v retrodresech, třemi trefami během úvodní dvacetiminutovky. Nakonec vítěznou trefu zaznamenal během přesilové hry 13 vteřin před první přestávkou mladý útočník Jakub Pour.

Zleva Jan Hruška z Brna a Denis Kindl z Plzně.

Domácím vyšel vstup do slavnostního zápasu ideálně. V úvodní minutě ještě po spolupráci s Gulašem Kovář nepřekonal klečícího gólmana Vejmelku, ale vzápětí po šikovném prostrčení Denise Kindla dokázal dobře najetý Allen z levého kruhu otevřít skóre.

Pasivní hosté směrem dopředu zahrozili až v osmé minutě při Kovářově vyloučení a zatím elitní extraligový střelec Mueller pohotovou dorážkou střely Ondřeje Němce srovnal na 1:1.

Za chvíli navíc zaváhal při rozehrávce Frodl, Orsava ovšem trefil pouze levou tyč opuštěné plzeňské branky. Z protiútoku rozjetý Straka sice z dobré pozice minul, ve 12. minutě už však po Allenově dlouhém pasu Kovář v samostatném úniku s povedeným forhendovým blafákem uspěl. Aktivnější Indiáni potrestali 13 vteřin před první sirénou vyloučení Vondráčka a po Gulašově přesné křížné přihrávce zvýšil Pour na 3:1.

Začátek prostřední části patřil opět lépe kombinujícím domácím, Gulašovu ránu bez přípravy z levého kruhu ale dokázal skvěle vyrazit Vejmelka. Hosté se do šancí dostávali o poznání obtížněji, přesto postupně vyrovnali hru. Nejblíže kontaktní trefě byli hráči Komety po polovině utkání, kdy se během početní výhody neprosadil dvakrát z prostoru mezi kruhy Mueller.

Závěr druhé třetiny opět patřil Indiánům. Při přečíslení dvou na jednoho ve 40. minutě přihrál Kracík do gólové pozice Denisovi Kindlovi, kterému jen za cenu nedovoleného zákroku zabránil zakončit Gulaši.

Při následné přesilovce v úvodu závěrečné dvacetiminutovky zblízka příliš slabě tečoval nekrytý Eberle a již v pěti neskóroval bekhendem ani tísněný Kovář. Ve 47. minutě hosté přečkali 52 vteřin dlouhé oslabení ve třech, když Vejmelka zlikvidoval šance Kracíka a Vojtěcha Němce. Zdramatizovat vývoj zápasu se nepodařilo hostům při trestu Pulpána a naopak ve vlastním oslabení čelil Vejmelka únikům Gulaše a Straky.

V 54. minutě už střelou z levé strany uspěl Kantner a o 76 vteřin později skóre navýšil bekhendem Straka. Na konečných 5:2 upravil šťastným nahozením z rohu Baranka. Úřadující mistři tak ukončili sérii tří výher.

41. kolo hokejové extraligy:
HC Škoda Plzeň - HC Kometa Brno 5:2 (3:1, 0:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 2. Allen (D. Kindl, Kracík), 12. Jan Kovář (Allen), 20. Pour (Gulaš, Kracík), 54. Kantner (Preisinger), 55. P. Straka (Eberle, Kodýtek) - 8. Mueller (O. Němec), 57. Baranka. Rozhodčí: Hradil, Úlehla - D. Klouček, Pešek. Vyloučení: 8:7, navíc Jan Kovář - L. Čermák oba 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 7117.
Plzeň: D. Frodl - Čerešňák, Pulpán, Allen, Moravčík, Vráblík, Kvasnička - Gulaš, Jan Kovář, Pour - Eberle, Kodýtek, P. Straka - D. Kindl, Kracík, V. Němec - Indrák, Preisinger, Kantner. Trenéři: Čihák a Jiří Hanzlík.
Brno: Vejmelka - O. Němec, Baranka, Štencel, Gulaši, Bartejs, Z. Michálek, Malec - Mueller, P. Holík, Zaťovič - Orsava, Plekanec, J. Hruška - Köhler, L. Čermák, Dočekal - Vondráček, Kusko, Mallet. Trenéři: L. Zábranský, Pokorný, Oslizlo a Horáček.