Litvínov pod vedením nových trenérů uspěl ve Zlíně

ZLÍN

Hokejisté Litvínova zvítězili v úterý na ledě Hamé Zlín pod vedením nové trenérské dvojice Jaroslav Hübl - Petr Rosol po samostatných nájezdech 4:3. Hosté vedli v sedmé minutě o tři góly, ale o náskok přišli. Nakonec si ovšem připsali prémiový bod navíc díky Robertu Reichelovi, který v dramatické koncovce proměnil rozhodující nájezd.

Nová trenérská dvojice Litvínova si snad ani nemohla přát lepší začátek své premiéry na střídačce. Už po 26 vteřinách překonal Murína nenápadnou střelou hostující kapitán Reichel. Vzápětí podržel hosty gólman Hübl, který zneškodnil šanci Mokrejše, při ráně Hamrlíka měl štěstí, puk totiž orazítkoval brankovou konstrukci.

Domácí hrající netradičně na tři pětky pak promrhali více než minutovou přesilovku pěti proti třem a Chemopetrol je záhy vytrestal. Ještě v oslabení vystřelil Benda, Murín jeho pokus vyrazil a vracející se Rachůnek usměrnil puk za záda bezmocného gólmana. V sedmé minutě Severočeši ukázali Zlínu, jak naložit s dvojnásobnou přesilovkou. Pouze jedenáct vteřin stačilo neobsazenému Prorokovi k třetímu zásahu poté, co Murín vyrazil střelu Reichela. V té době na trestné lavici pykali domácí obránci Novotný s Lučkou.

Otřesení hráči Hamé mohli snížit velmi brzy, jenže Galvas narazil na pozorného Hübla. Litvínovský gólman poprvé kapituloval po bekhendové dorážce Lešky, když mu puk proplachtil nad lapačkou.

Na začátku druhé třetiny neproměnil dvě příležitosti Kubiš, zlínští se dočkali až po nahrávce kapitána Okála a zakončení Kašpaříka. Hüblův protějšek Murín byl v té době téměř bez práce, protože mnohem aktivnější byli domácí. V 33. minutě nařídil po zákroku na Záhorovského sudí Mikula trestné střílení, ale sám faulovaný na Hübla nevyzrál. O 13 vteřin později si po Hamrlíkově ostré ráně vyžádal Mikula pomoc videorozhodčího, vyrovnání se domácí ale nedočkali. Nakonec je vysvobodil druhou brankou v utkání Leška, který se trefil přesně nad Hüblovo rameno.

Ve třetím dějství se oba celky snažily strhnout vedení na svou stranu, ale proti byli oba gólmani. Hübl vychytal Kašpaříka, Murín musel čelit několika nepříjemným závarům.

Rozhodnutí nepřineslo ani pětiminutovém prodloužení, v němž byli mnohem aktivnější hráči Chemopetrolu. Největší šance měli obránci Punčochář s Gýnou, proti kterým skvěle zasahoval Murín. O vítězi tak rozhodl ve čtvrté sérii samostatných nájezdů neomylný exekutor Reichel.

Hamé Zlín - Chemopetrol Litvínov 3:4 po sam. nájezdech (1:3, 2:0, 0:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 14. Leška (Záhorovský), 26. Kašpařík (Okál), 37. Leška - 1. Reichel (Prorok), 4. Benda, 7. Prorok (Reichel), rozhodující sam. nájezd Reichel. Rozhodčí: Mikula - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 9:8, navíc Trávníček (Litvínov) 10 min. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 4089.
Zlín: Murín - Hamrlík, L. Galvas, Nosek, A. Novotný, Vosátko, Lučka - Kubiš, Leška, Záhorovský - Mokrejš, M. Čech, Rachůnek - Okál, Kašpařík, Melenovský (41. - 45. R. Pšurný). Trenéři: Bokroš a Stuchlík.
Litvínov: J. Hübl ml. - Hranáč, Šlégr, Punčochář, Gýna, L. Poživil, Skuhrovec, od 41. navíc Nikolov - Kubinčák, Reichel, Prorok - Benda, Branda, Trávníček - Jánský, Lukeš, Jenáček - Sklenička, Kopecký, Bednařík. Trenéři: J. Hübl st. a Rosol.