Rubriky:

Tipsport extraliga

Pech rozhodl v prodloužení, ale nejásal. Měli jsme získat tři body, štvalo útočníka Sparty

17. února 2019 22:07 - Chomutov

Pět bodů ze dvou zápasů na ledě soupeřů během tří dnů vytěžili hokejisté pražské Sparty v extralize. Po nejtěsnější páteční výhře 1:0 v Mladé Boleslavi uspěli i v neděli v Chomutově díky úspěšně zvládnutému prodloužení. Vítěznou trefu na 3:2 obstaral zkušený útočník Pražanů Lukáš Pech. K absolutní spokojenosti mu ale přece jen něco chybělo.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Zápas jste měli velmi dobře rozehraný. Přesto berete „jen" dva body.

Ano, je pravda, že jsme vedli 2:0 a rýsující se triumf v základní hrací době jsme ztratili. Bohužel tam byla z naší strany nepříjemná klasika. Dostali jsme se často do oslabení a v takových situacích mužstvo vypadne ze hry a z tempa. Když naskakují početní oslabení, je to čím díl tím horší. Za stavu 2:2 nikdo nechtěl udělat chybu a inkasovat. Bod pro oba celky po šedesáti minutách je asi zasloužený, v prodloužení jsme byli nakonec šťastnější. A nemuselo dojít na nájezdy.

Jakým soupeřem byli domácí Piráti?

Chomutov hrál sympaticky, bojuje o únik ze třináctého místa. Přesto si myslím, že jsme tady něco ztratili a měli jsme vyhrát za tři body.

Sledujete intenzivně postavení v extraligové tabulce?

Po naší výhře v Boleslavi, která pak prohrála doma i v neděli, jsme měli šanci předstihnout ji bodově v tabulce. Takhle je to v tomto ohledu vyrovnané. Bojujeme ještě o šesté místo v tabulce. Jde pořád o spoustu bodů a nic není rozhodnutého.

Jak prožíváte blížící se závěr základní části soutěže?

Je to o hlavách. Když se daří, každému puk skáče na hůl. V opačném případě se projevuje i psychika. Ne všichni se s tím dobře vypořádávají,

Na velké rozbory není čas. Extraliga pokračuje nebývale náročným programem. Jaké je momentální rozpoložení hráčů Sparty?

V tomto období absolvujeme po reprezentační přestávce od minulého pondělí do úterý 19. února pět zápasů. Je to nabitý scénář. Teď se snažíme zregenerovat síly a připravit se na další utkání.

Josef Pešout, Sport.cz, Právo

ČT sport Litvínov - Hradec Králové dnes 17:00
20200225T17:00:00+0100
Litvínov vs. Hradec Králové
Litvínov vs. Hradec Králové
Litvínov
Hradec Králové
  Třinec - Zlín dnes 17:00
20200225T17:00:00+0100
Třinec vs. Zlín
Třinec vs. Zlín
Třinec
Zlín
  Liberec - Plzeň dnes 18:00
20200225T18:00:00+0100
Liberec vs. Plzeň
Liberec vs. Plzeň
Liberec
Plzeň

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..