Vítkovice - Karlovy Vary 4:2Vítkovice vyhrály po obratu nad Karlovými Vary

37. Olesz 2 : 2
38. Olesz 3 : 2
59. Šidlík 4 : 2

Ostrava

Hokejisté Vítkovic porazili ve 48. kole extraligy Karlovy Vary 4:2. Ostravané tak po obratu z 1:2 udělali další krok k přímému postupu do čtvrtfinále play off, naopak Západočeši si připsali už osmou prohru v řadě. Dva góly vítězů vstřelil útočník Rostislav Olesz.

Hokejista Blaž Gregorc z Vítkovic posílá k ledu Jakuba Černého z Karlových Varů.

Zápas začal s několikaminutovým zpožděním kvůli slavnostnímu ceremoniálu, neboť domácí obránce Jan Výtisk dosáhl právě v dnešním utkání jako sedmnáctý hráč v historii na hranici 1000 startů v domácí nejvyšší soutěži.

Samotná první třetina toho ale vedle brzké nevyužité přesilovky Vítkovic příliš zajímavého nenabídla. Jako kdyby si aktéři vše podstatné záměrně schovávali až na druhé dějství.

Gólovou přetahovanou odstartoval v polovině 23. minuty po zdařilé individuální akci Kucsera. Favorit si ale těsné vedení užíval jen necelé dvě minuty, neboť po nahození Sičáka se prosadil tečující Gríger.

V čase 26:08 už to bylo 1:2, když se puk smolně odrazil za brankovou čáru od oslavence Výtiska. Gól byl připsán Emingerovi. Zaskočení Ostravané pak promarnili dvě početní výhody, přesto se jim podařilo odpovědět.

Na konci 37. minuty napálil Lev tyčku, ale k odraženému kotouči se dostal Olesz a poslal ho za Bednářova záda. Karlovarský gólman lovil kotouč ze sítě znovu o pouhých 21 vteřin později. Znovu byl na správném místě Olesz, tentokrát dorážel po Výtiskově pokusu a bylo to 3:2.

Uklidnění do domácích řad v podobě navýšení náskoku dlouho nepřicházelo. Vítkovičtí museli navíc čelit přesilovkám Energie. Stavem nepohnul v 54. minutě ani Výtisk. Už tři minuty před koncem základní hrací doby to ale hosté zkusili bez gólmana Bednáře a Šidlík rozhodl.