Rubriky:

Tipsport extraliga

Pardubice dopsaly na soupisku 46letého brankáře. Vrací se i potrestaný Svoboda

27. února 2019 14:18 - Praha

Věk je jen číslo. Tohle si může říkat šestačtyřicetiletý generální manažer pardubických hokejistů Dušan Salfický, kterého klub zapsal na soupisku posledního týmu Tipsport extraligy. Naposledy stál v brance v sezoně 2013/2014 právě v dresu mužstva z východu Čech. „Musela by nastat opravdu zcela mimořádná situace, abych do utkání zasáhl,“ tvrdí překvapivá gólmanská posila.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Pardubice prožívají nepovedou sezonu. Odstartovaly s hlavním trenérem Milošem Holaněm, kterého nahradil zkušený Břetislav Kopřiva. Tento lék ale také nezabral a od 3. prosince 2018 velí ze střídačky týmu pardubický patriot Ladislav Lubina. Nyní má Dynamo ztrátu 13 bodů na předposlední Chomutov.

Klub čeká boj o udržení v nejvyšší soutěži. „V minulosti podobný krok učinila Sparta s Petrem Břízou v roce 2007. Nechal jsem se dopsat na soupisku pro případ opravdu zcela mimořádné situace. Věřím, že ke kroku, že bych chytal, nedojde," přeje si Salfický.

Bývalý hokejový brankář Adam Svoboda se vrací zpět do Pardubic.

Profimedia.cz

Pardubice mají nyní na soupisce šest gólmanů, a to včetně nové posily a juniorů. „Občas si chodím s A týmem zatrénovat stejně jako dříve. Vždy tak činím i ve snaze podpořit hráče morálně přímo v tréninkovém procesu. Chceme být tak všichni připraveni pro náročný závěr sezony, na všechny možné hypotetické situace," dodává gólman, který v české reprezentaci odchytal 34 utkání.

Návrat hříšníka Svobody

Další novinkou z klubu je návrat trenéra gólmanů Adama Svobody, který v lednu způsobil autonehodu a byl pod vlivem alkoholu. Po Pardubicích, kde působil jako trenér brankářů, byl mistr světa z roku 2005 vyhozen i od národního týmu do osmnácti let, kde zastával stejnou pozici jako v Dynamu. Po více než měsíci je zpět.

„Každý hráč ve své kariéře ve snaze podávat co nejlepší výkony spolupracuje se svými osobními trenéry. Klub Dynamo Pardubice nedávno ukončil smluvní spolupráci s Adamem Svobodou. Oba brankáři A týmu poté projevili přání pokračovat s ním v nastavené spolupráci. Najímají si tedy jeho externí služby. Klub, pro který Adam odvedl mnoho cenné práce jako hráč i trenér, je umožňuje realizovat i během tréninkových jednotek A týmu. Za tuto možnost Adam nabídl šéftrenérovi brankářů Jaroslavu Landsmanovi své využití zcela zdarma pro potřeby sportovních tříd," okomentoval návrat pardubický manažer marketingu Jan Hrabal.

lik, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..