Pardubice poprvé v sezoně vyhrály nad Karlovými Vary

31. Kratochvil 4:1
59. Kratochvil 5:1
Záznam online reportáže »

15. března 2019 20:25 - Pardubice

Hokejisté Pardubic ve druhém kole skupiny o umístění v extralize vyhráli na domácím ledě nad Karlovými Vary 5:1. Dynamo porazilo Energii na pátý pokus poprvé v sezoně a celkem po pěti porážkách v řadě. O osudu utkání bylo rozhodnuto už v polovině, kdy se Pardubice dostaly do vedení 4:1. Dva góly vstřelil Matouš Kratochvil. Karlovy Vary mají na 12. příčce nadále náskok šesti bodů na předposlední Chomutov.

Josef Vostárek, ČTK

Zatímco Dynamo už se baráži vyhnout nemůže, Karlovy Vary ještě soupeří s Chomutovem o to, kdo skončí na 12. pozici v tabulce a bojům o přežití v extralize se vyhne.

V Pardubicích začali karlovarští hokejisté dobře, ale mírnou převahu ve vedoucí branku nepřetavili, naopak v 10. minutě se tečí Zdráhalovy střely prosadil Horký. Na druhé straně Rachůnek soupeřovo zaváhání v rozehrávce ještě nepotrestal, ale v 16. minutě po tlaku v útočném pásmu srovnal střelou z mezikruží Tomáš Mikúš.

Karlovy Vary sice trávily v útočném pásmu i díky přesilovkám více času, ale góly dávalo Dynamo. Ve 23. minutě si Poulíček vyměnil puk s Klozem a střelou švihem uklidil puk za Novotného. Za další tři minuty ujel po křídle Rolinek a přihrávkou před branku připravil poměrně snadný gól pro Hovorku, který zároveň donutil karlovarské brankáře ke střídání.

Novic Bednář vydržel s čistým kontem jen pět minut. Při první přesilovce Dynama signalizoval rozhodčí po zákroku na Schause další faul a domácí hráči proto chtěli hru rychle přerušit. Před brankou se k puku trochu neplánovaně dostal Kratochvil a rychlou dorážkou zvýšil na 4:1.

Karlovy Vary musely dotahovat, ale ke gólovým šancím se dostaly až kolem poloviny třetí třetiny, kdy měl Klouček v krátkém sledu hodně práce s šancemi Rachůnka, Vlacha a Balána. Od té chvíle Dynamo už bránilo pozorně.

Poslední velkou možnost zahodili hosté tři minuty před koncem, kdy puk poskakoval brankovištěm a do sítě ho dostal jeden z útočníků úmyslným kopnutím. Pátý gól Pardubic přidal v závěru zápasu Kratochvil.

2. kolo skupiny o umístění v hokejové extralize:
HC Dynamo Pardubice - HC Energie Karlovy Vary 5:1 (1:1, 3:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 10. L. Horký (J. Zdráhal, Mandát), 23. Poulíček (J. Kloz), 26. Hovorka (Rolinek), 31. M. Kratochvil (J. Kloz, Ihnacak), 59. M. Kratochvil (Ihnacak, P. Sýkora) - 16. T. Mikúš (Roman Vlach, Balán). Rozhodčí: Kika, Obadal - Bryška, L. Kajínek. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:0. Diváci: 3524.
Pardubice: M. Klouček - Schaus, Eklund, J. Mikuš, Holland, J. Zdráhal, Porseland, od 41. navíc Budík - P. Sýkora, Ihnacak, M. Kratochvil - Hovorka, Marosz, Rolinek - L. Horký, Mandát, Machala - J. Kloz, Poulíček, Perret. Trenéři: Lubina, Čáslava a R. Král.
Karlovy Vary: F. Novotný (26. J. Bednář) - Šenkeřík, Plutnar, Eminger, Sičák, Podlipnik, M. Rohan, Šafář - O. Beránek, Gríger, T. Rachůnek - T. Mikúš, Roman Vlach, J. Černý - Kohout, Skuhravý, Balán - Lapšanský, Kverka, Stloukal. Trenéři: Pešout a Mariška.

Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga

MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.