Chomutov - Karlovy Vary 3:2 SNChomutov s řadou juniorů porazil Karlovy Vary

42. Raška 2 : 0
53. Šik 2 : 1
57. Šik 2 : 2
65. Ouřada (rozhodující nájezd) 3 : 2

Hokejisté Chomutova s řadou juniorů v sestavě porazili v zápase skupiny o umístění v extralize Karlovy Vary 3:2 po samostatných nájezdech. Piráti sice ve třetí třetině ztratili dvoubrankové vedení, v nájezdech jim ale výhru zajistil jeden z osmi debutantů Kryštof Ouřada. Většina hráčů základního kádru Chomutova v sestavě chyběla kvůli střevním potížím.

Bohumil Jank z Chomutova na ilustračním snímku.

Piráti se v úvodních okamžicích museli bránit, ale za pár minut se hra srovnala. První větší možnost měl Stloukal, brankáře Pavláta nepřekonal. Nevyužita skončila i řada dalších příležitostí na obou stranách.

Prostřední třetina začala zostra - Sklenář z hranice brankoviště puk nezametl, na druhé straně Lapšanský tečí úplně osamocen nevyzrál na Pavláta. Ve 26. minutě otevřel skóre individuální akcí Raška, jenž bekhendem prostřelil Novotného. Vyrovnávací gól měli na hokejkách Beránek i Kohout, ani jeden ale nemířil přesně.

Třetí část zahájil druhým zásahem v zápase Raška, jenž využil Sklenářovu přihrávku zpoza branky. Energie dlouho hledala recept na devatenáctiletého Pavláta a nakonec jej našla. Hned dvakrát chomutovského gólmana překonal karlovarský junior Šik.

V prodloužení měli několik možností rozhodnout hosté, Pavláta se jim ale překonat nepodařilo a mladý brankář Pirátů byl i výraznou postavou rozhodujících nájezdů. Nepokořil jej ani jeden ze čtyř exekutorů z kádru Západočechů, Kašpara, jenž v polovině zápasu nahradil Novotného v brance Energie, překonali Ouřada a Raška.

5. kolo skupiny o umístění v hokejové extralize:
Piráti Chomutov - HC Energie Karlovy Vary 3:2 po sam. náj. (0:0, 1:0, 1:2 - 0:0)
Branky a nahrávky: 26. A. Raška, 42. A. Raška (Sklenář), rozhodující nájezd Ouřada - 53. Šik (Křehlík), 57. Šik (Křemen, Balán). Rozhodčí: Horák, Bejček - Ganger, Špringl. Vyloučení: 2:1. Bez využití. Diváci: 1212
Chomutov: Pavlát - Beneš, Blaha, D. Zeman, Váchal, Štochl, Seemann, Šuráň - Ouřada, Chlouba, Koblasa - J. Svoboda, A. Raška, Sklenář - Vrhel, P. Pech, T. Koblížek - Šťovíček, Gut, M. Svoboda. Trenéři: V. Růžička st. a Martínek.
Karlovy Vary: F. Novotný (31. J. Kašpar) - Kozák, Eminger, Bernáth, Šafář, M. Rohan, Tureček, L. Forman - O. Beránek, Balán, T. Rachůnek - Kohout, Skuhravý, Stloukal - T. Mikúš, Kverka, Lapšanský - Šik, Křehlík, Křemen. Trenéři: Pešout a Mariška.