Jágra čeká měsíc pravdy. Díky bohu za tu šanci, říká slavná 68

29. března 2019 12:24 - Kladno

Nejstarší aktivní český hokejista Jaromír Jágr i ve svých 47 letech stojí před nepoznanou výzvou. Chce mateřský klub, jehož je hrajícím vlastníkem, dostat po šesti letech mezi elitu.

 

Michal Krumphanzl, ČTK

Když loni na začátku února přijel ze zámoří definitivně domů, tak si předsevzal, že Kladno vrátí na extraligovou mapu. „Teď máme před sebou dvanáct zápasů o všechno. Hlavně se nesmíme sesypat, když se třeba ze začátku něco nepovede. Díky bohu, že máme vůbec tu šanci," vykládá Jágr, jemuž zranění nedovolilo zapojit se loni do baráže o extraligu.

„Možná se pozitivně projeví, že jsme jediní, kdo ji hrál i minulý rok, ale zatímco extraligové celky v posledních týdnech trochu šetřily opory, aby se vyladily na páteční start, my jeli v pekelném rytmu," říká Jágr a přirovnává baráž k MS, když ještě hrál každý s každým.

„Máme tři soupeře a s každým hrajeme čtyřikrát během měsíce pravdy," míní. Jágr ale nechce přeceňovat svůj význam pro Kladno. „Někdy jdu na led a už si přeju, abych z něj byl pryč, ale když jsem se do toho uvrtal, těžko z toho můžu vyskakovat," tvrdí a za tahouna Rytířů označuje Tomáše Plekance, jenž ovládl kanadské bodování prvoligového play off (4+11).

„Před sezonou nikdo nepočítal, že budeme mít takového hráče. To, že nahraje na góly a že je dá, to jsme čekali. Ale má důležité i další věci, třeba skvěle zvládá buly," tuší Jágr, že Plekanec se může stát rozdílovým hráčem baráže.

Martin Kézr, Sport.cz, Právo

Časová osa: Tipsport extraliga 2020/2021

Filtr článků - Tipsport extraliga


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..