Živě

Zajíci se počítají až po honu. Třinec hraje venku líp než doma, krotí euforii trenér Plzně

7. dubna 2019 06:52 - Plzeň

Extraligové semifinále s Třincem rozjeli hodně nadějně. Plzeňští hokejisté urvali na ledě Ocelářů hned dvě výhry a do odvet před vlastními fanoušky vyrazí v psychické výhodě, byť v neděli odpoledne tuší tuhý boj.

 

Luděk Peřina, ČTK

„Čekáme, že do toho soupeř půjde ještě víc," tvrdí kouč Západočechů Ladislav Čihák a navzdory dvouzápasovému trháku své svěřence nabádá k maximální ostražitosti: „Třinec hraje venku líp než doma."

Jeho slova ostatně potvrzuje i vzájemná bilance ze základní části. Zatímco ve Slezsku hráči Škody dvakrát uspěli, ve vlastní aréně se triumfu nedočkali. „Mají ofenzivně silně laděný tým, čtyři vyrovnané lajny, ale my chceme hrát furt stejně. Být dobří na puku, a hlavně dobře bránit jejich rychlé protiútoky," prohlásil Čihák.

Plzeňští hýřili v Třinci zdravým sebevědomím. Postup přes houževnatou Olomouc, kterou zlomili až v sedmém rozhodujícím klání, je dost povzbudil.

„Nechci říct, že nás na utkání s Třincem připravila, ale fyzicky i psychicky to byla extrémně těžká série," přiznal 37letý trenér, jehož mužstvo teď cítí šanci na vysněné finále. Scházejí mu k němu už jen dva kroky, Čihák však brzdí euforii. „Vést 2:0 na zápasy vůbec nic neznamená, zajíci se počítají až po honu. Na zápas se připravujeme stejně jako kdyby to bylo 1:1, nebo jsme prohrávali 0:2," ujišťuje.

jsv, Sport.cz, Právo

Vyhrají třetí semifinálový zápas play off hokejisté Plzně nebo Třince?


Časová osa: Tipsport extraliga 2020/2021

Filtr článků - Tipsport extraliga


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utkala se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..