Rubriky:

Tipsport extraliga

Živě

Chceme, aby byl Zlín znovu prestižní adresou, tvrdí manažer Beranů Hosták

25. dubna 2019 13:03 - Zlín

Pod trenérem Robertem Svobodou se v uplynulých dvou sezonách dostali do předkola extraligového play off. Představitelé zlínského hokejového klubu věří, že s příchodem nového kouče Antonína Stavjani se tým posune o další kousek výš.

 

Josef Omelka, ČTK

„Robert Svoboda odvedl dobrou práci, avšak po třech letech nazrál čas na změnu. Mužstvo potřebuje svěží vítr. Proto jsme přivedli pana Stavjaňu, který je velkým trenérským odborníkem. Navíc má za sebou mimořádné úspěchy. Především s Nitrou," připomíná zlínský generální manažer Martin Hosták titul i další medailová umístění ve slovenské extralize.

Podle Hostáka byl uplynulý extraligový ročník ovlivněný ze zlínského pohledu předsezonními odchody řady opor včetně střelce Bukartse či dalšího útočníka Šťastného. „I tak si tým vedl dobře, nabídl našim fanouškům dobrou zábavu. Teď ale děláme všechno pro to, abychom o žádného klíčového borce nepřišli. Naopak se snažíme, aby se k nám hokejisté, kteří jsou se Zlínem jakkoliv spjati, postupně vraceli. Chceme, aby se náš klub stal znovu prestižní adresou," tvrdí Hosták.

Generální manažer Zlína Martin Hosták.

Aleš Fuksa, Právo

Prvním příkladem je návrat forvarda Bedřicha Köhlera, který je po třech letech v Hradci Králové a roku stráveném v mistrovské Kometě opět Beranem. Klub s ním uzavřel víceletou smlouvu. „Jeho zkušenosti, klid, tah na branku a touha po vítězství pro nás budou velkým přínosem," očekává Hosták.

Je rád, že se zlínský klub postupně ekonomicky stabilizuje. „Naše finanční situace je mnohem komfortnější než kupříkladu před rokem. Příští sezonu nemáme sice ještě stoprocentně zajištěnou, ale usilovně na tom pracujeme. Z jednání se sponzory cítíme, že spolupráce s námi je pro ně znovu prestižní záležitostí," těší Hostáka.

čfo, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..