Živě

Exslávista Růžička: Sparta byla první volba, s otcem jsem se neradil

1. května 2019 11:51 - Praha

Tak tohle je senzace první třídy. Jméno Vladimíra Růžičky je neodmyslitelně spjato s pražskou Slavií a později i s Chomutovem. Teď je ale všechno jinak, od příští sezony bude pomáhat k vítězství pražské Spartě. "Jakmile mě Sparta oslovila, byla to pro mě varianta číslo jedna. Chci jí pomoci na nejvyšší příčky," svěřil se třicetiletý útočník, který s klubem podepsal víceletou smlouvu. S otcem, slavným trenérem, se o svém novém angažmá neradil.

 

HC Sparta

Útočník neskrývá, že měl víc nabídek, zájem mělo hned šest extraligových klubů. Sparťanskou nabídku vyhodnotil jako nejlepší. „Je pro mě obrovskou motivací zahrát si za takový klub. Obrovsky mě potěšilo, že mě zrovna Sparta oslovila. Hned to pro mě byla možnost číslo jedna. Sparta je jedním z nejtradičnějších klubů v extralize i celé Evropě," neskrývá nadšení Růžička v rozhovoru pro web hokejové Sparty.

Přemýšlel prý i o cizině, ale jakmile se ozvala Sparta, měl jasno. „Je pro mne čest za ni nastoupit. Poslední dva roky se klubu moc nedařilo, takže je pro mne velkou motivací a výzvou klubu pomoci zpět tam, kam patří," tvrdí. Zvykat si bude nejen na nové spoluhráče, ale i na to, že už jej nepovede v roli kouče jeho otec. „S ním jsem své rozhodnutí vůbec neprobíral. Je to můj život, moje kariéra a já si je chci řídit sám. Nabídka od Sparty mi přišla suverénně nejlepší," dodává a těší se na spolupráci s německým koučem Kruppem.

Německý trenér Sparty Uwe Krupp.

Vlastimil Vacek, Právo

Zkušeností má Růžička tolik, že je přesvědčený o tom, že se vyrovná s tlakem, který na něj bude kladen. „Vždy se ode mne očekávalo víc než od ostatních. Doufám, že potvrdím, že Spartě můžu pomoct k úspěchu," tvrdí, ale zdůrazňuje, že bude záležet na souhře celého týmu. V klubu se sejde s Jiřím Smejkalem a Tomášem Dvořákem, kteří s Růžičkou hráli půl roku v Chomutově. „Také jsem velký kamarád s Jakubem Sedláčkem, takže nepůjdu do úplně cizího prostředí," směje se útočník s tím, že věří, že ve Spartě bude hrát co nejdéle.

Samozřejmě mu někdo připomene i jeho působení v dresu rivala – Slavie. „Tehdy to byly nejatraktivnější zápasy extraligy, kde nezáleželo na postavení klubů v tabulce. Vnímal jsem vyhecovanou atmosféru, ale vždy jsem vůči Spartě přistupoval s respektem," hlásí útočník. Reakce sparťanského publika se nebojí. „Nikdy jsem na jejich adresu neřekl nic špatného, nevymezoval jsem se vůči Spartě s odporem. Měl jsem k ní vždy respekt, k její historii, tradici. Fanoušci Spartu podporují ve vysokých počtech, loni jich chodilo nejvíce v extralize. Jsou navíc féroví, nikdy jsem s nimi neměl problém," dodává.

Všechny fanoušky chce přesvědčit o tom, že Sparta udělala dobře, když jej angažovala. „Vím, že to u nich budu mít těžší než jiní hráči. Udělám ale všechno pro to, abych jim dokázal, že za Spartu můžu hrát a bojovat. Abych pomohl k co největšímu úspěchu," přesvědčuje hokejista.

rjm, Sport.cz

Časová osa: Tipsport extraliga 2020/2021

Filtr článků - Tipsport extraliga


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..