Živě

Hokejové Bílé Tygry povede místo Pešána Augusta

9. května 2019 10:04 - Liberec

Hokejové vicemistry z Liberce povede od nové sezony Patrik Augusta, dosavadní asistent Filipa Pešána. Ten na střídačce Bílých Tygrů po více než čtyřech úspěšných letech končí a v klubu bude působit v roli sportovního ředitele. Realizační tým pak doplní dosavadní hlavní trenér liberecké farmy v Benátkách nad Jizerou Jiří Kudrna.

 

Twitter Bílí Tygři Liberec

„Chtěl bych nové trenérské dvojici popřát hodně štěstí a klidu na práci v nadcházející sezoně. Jsem moc rád, že jsme se s Patrikem i Jirkou domluvili na spolupráci na další rok. Patrik je výborný člověk a také trenér, který už má za sebou zkušenost s rolí hlavního kouče, takže to pro něj není nic nového. Během naší spolupráce v minulé sezoně jsem si ověřil, že je velmi pracovitý a férový chlap a těším se na jeho další práci u Bílých Tygrů." vysvětlil svou volbu Filip Pešán.

Ten sice na severu končí jako trenér, ovšem dál setrvává v roli sportovního ředitele. Syn slavného Josefa Augusty posílil realizační tým Liberce před touto sezonou, v předminulé sezoně 49letý expert vedl Mladou Boleslav.

Bývalý trenér Liberce Filip Pešán.

Radek Petrášek, ČTK

„Logickým krokem v trenérské hierarchii naší organizace je posun Jiřího Kudrny z pozice hlavního trenéra Benátek na post asistenta trenéra u A týmu Bílých Tygrů. Jirka v posledních letech odváděl velký kus práce v našich mládežnických kategoriích a v Benátkách nad Jizerou. Jeho nasazení a entuziasmus jistě ocení i Patrik Augusta," doplnil Pešán, který s Bílými Tygry za uplynulé čtyři sezony postoupil třikrát do finále extraligy a v roce 2016 slavil historické zlato. Teď Liberec startuje novou éru.

Hynek Preisler, Sport.cz

Časová osa: Tipsport extraliga 2020/2021

Filtr článků - Tipsport extraliga


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..