Živě

Ledový svět truchlí. Zemřel bývalý vynikající hokejista a otec manažera národního týmu

4. června 2019 13:05 - Praha

Hokejový svět přišel o další skvělou personu. V pondělí v noci zemřel Jaroslav Nedvěd starší, bývalý hokejový útočník, trenér a otec dalších dvou hokejistů - Jaroslava mladšího a Petra, který v současné době působí jako manažer českého hokejového národního týmu. Jaroslavu Nedvědovi staršímu bylo 74 let.

 

www.hcbilitygri.cz

Jméno Jaroslava Nedvěda staršího si mnoho fanoušků pojí s libereckým hokejem, kde několik let hrál a později působil i v trenérském týmu. V pozici asistenta Josefa Jandače pomohl v roce 2002 dotáhnout Bílé Tygry do nejvyšší soutěže.

Kromě Liberce ale Nedvěd působil mnoho let i v Litvínově, kde zaznamenal největší hráčské úspěchy. Během aktivní kariéry byl součástí kádru také v Litoměřicích a Jihlavě.

„K „Méďovi" mě pojí velké osobní pouto a obrovské množství krásných vzpomínek. Zažil jsem s ním nejhezčí hokejové období coby hráč, kdy jsme spolu začínali společně s Masopustem, Kasíkem a Kahounem v jedné pětce," vzpomíná pro klubový web Bílých Tygrů generální manažer Ctibor Jech.

„Jarda byl mimořádný hráč a přirozený lídr. Jako trenér pak pro Liberec udělal obrovský kus práce," pokračuje bývalý Nedvědův spoluhráč.

„S Jaroslavem Nedvědem odchází také významný kus naší klubové historie," uzavírá generální manažer Bílých Tygrů.

bak, Sport.cz

Časová osa: Tipsport extraliga 2020/2021

Filtr článků - Tipsport extraliga


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..