Živě

Vítkovice po dvanácti letech opouští jejich ikona

6. června 2019 16:06 - Praha

Stal se jednou z vítkovických ikon, vždyť hokejovou extraligu hrál za ostravský celek posledních dvanáct sezon a nikde jinde v tuzemské nejvyšší soutěži nepůsobil. Další ročník už ale devětadvacetiletý útočník Roman Szturc ve Vítkovicích nepřidá. Obě strany se totiž ve čtvrtek po vzájemné dohodě domluvily na rozvázání kontraktu.

 

https://www.hc-vitkovice.cz

Do Vítkovic Szturc přišel ještě v žákovském věku z rodné Karviné a jeho největšími úspěchy jsou dvě extraligová stříbra z let 2010 a 2011. Dohromady za Ostravany nastoupil v nejvyšší soutěži k 564 zápasům, v nichž posbíral 191 kanadských bodů.

„Po vzájemné dohodě jsme společně dospěli k závěru, kterým je rozvázání smlouvy. Romanovi v každém případě náleží velký dík za práci, kterou v minulých letech pro Vítkovice odvedl a za sebe osobně i za klub mu přeji hodně štěstí a také úspěchů v pokračování jeho kariéry," říká hlavní trenér a generální manažer Vítkovic Jakub Petr.

Szturc je už devátým hráčem, který z Vítkovic v letní pauze odchází. Před ním už klub přišel o brankáře Bartošáka, obránce Jaroslava Mrázka s Hrabalem a útočníky Lva, Kucseru, Tybora, Davida Květoně a Poletína. Ostravané naopak získali brankáře Miroslava Svobodu, obránce Kvasničku s Bodákem a útočníky Erika Němce, Werbika a Lakatoše.

škv, Sport.cz

Časová osa: Tipsport extraliga 2020/2021

Filtr článků - Tipsport extraliga


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..