Rubriky:

Tipsport extraliga

Pardubice zvládly emoce a jsou krok od finále

27. března 2007 10:05 - ČESKÉ BUDĚJOVICE

Plné nervozity a podrážděnosti bylo čtvrté semifinále play-off na jihu Čech. Pardubičtí hokejisté ale dokázali své emoce kontrolovat lépe než domácí a z Budějovic si vezou třetí výhru v sérii, která je výrazně přiblížila účasti ve finále.

Přes sto trestných minut rozdala nepřesná dvojice rozhodčích Turčan, Jebavý a po několika jejich verdiktech diváci zasypali led odpadky, třikrát budějovičtí hráči za vyjádřený nesouhlas s jejich výroky dostali osobní trest, nasupeného obránce Gřegořka sudí dokonce poslali do kabin. „Oba týmy chtějí hrát hokej a nějak nemůžou,“ pronesl v narážce na výkon sudích budějovický trenér Josef Jandač.

„Špatní rozhodčí by se měli omluvit hráčům i divákům, udělali z toho selanku,“ zlobil se budějovický manažer Jaromír Látal, kterého štvalo, že důležitý duel nepískali profesionální sudí Pardubičtí se bouřlivou atmosférou na ledě nenechali rozhodit. „Zvládli jsme emoce líp,“ těšilo pardubického asistenta Pavla Rohlíka.

„Dokázali jsme se lépe kontrolovat než soupeř,“ přitakával útočník Tomáš Rolinek. Hosté se nepouštěli do šarvátek, diskuse s rozhodčími omezili na minimum. „My jsme vedli, domácí se nechali vyhecovat a pak je někdy těžké se udržet,“ vykládal pardubický forvard Jan Kolář po premiérové výhře svého týmu na budějovickém ledě v této sezóně. „V takových momentech se musíme soustředit na hokej, ne na to, co se děje kolem. To nás odvádí u hry,“ přiznával kapitán Jihočechů Petr Sailer.

Po Gřegořkově extempore si trenér Jandač raději vzal oddechový čas, aby se jeho svěřenci uklidnili. Až poslední minuty proběhly v klidu, diváci se i za nepříznivého stavu bavili mexickými vlnami. „V play-off ukazují, že jsou nejlepší v republice,“ byl přesvědčen Sailer.

Pardubickým radost z výhry drobně kalilo jen zranění oka Petra Koukala po kontaktu s hokejkou Muchy, ale útočník by měl být v pořádku. „Hned jsem věděl, že je průšvih, chvíli jsem viděl jen stíny,“ popisoval po návratu z nemocničního ošetření. „Má to pěkně nateklé, vypadá, jako když jde Rocky z ringu,“ pousmál se Rolinek.

Michal Osoba, Martin Kézr, Právo

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..