Živě

Kladenský klub dostane od města příspěvek na extraligové náklady

17. června 2019 19:34 - Kladno

Kladenský hokejový klub dostane od města mimořádný příspěvek dva miliony korun, využije ho na zvýšené náklady spojené s postupem do extraligy. Na dnešním jednání o tom rozhodli zastupitelé. Klub vlastní hokejista Jaromír Jágr.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Opoziční Volba pro Kladno dnes navrhovala stažení bodu z programu. Podle zastupitele Přemysla Mužíka (Volba pro Kladno) je problém ve formulaci smlouvy a mohlo by hrozit vrácení dotace kvůli údajnému porušení pravidel Evropské komise. Primátor Dan Jiránek (ODS) s tím nesouhlasil: vrácení dotace podle něj nehrozí, neboť jde o mimořádnou podporu.

Podle Jiránka jde o takzvanou podporu de minimis, která není veřejnou podporou a nesplňuje všechny čtyři podmínky, které veřejnou podporu charakterizují. Jednou z podmínek je například, že dotace nesmí narušit obchod mezi evropskými státy.

"To se domníváme, že ta dotace rozhodně nenarušuje," uvedl Jiránek. Vedení města je podle něj přesvědčené, že klub žádným způsobem neohrožuje. Pro schválení dotace bylo 18 ze 33 přítomných zastupitelů.

Podle Mužíka je nyní smlouva napsaná tak, že je v rozporu s nařízením Evropské komise. "My chceme do hokeje dát peníze, chceme tam dát i víc. Ale musí to být uděláno tak, aby to neohrozilo ten klub," dodal Mužík.

Kladenští Rytíři se do extraligy vrátili po pěti letech. Klub patří Jágrovi od roku 2017, zastupitelé tehdy schválili prodej třicetiprocentního podílu města. Do té doby měl hokejista v klubu sedmdesátiprocentní podíl. Městu patří hokejový stadion, na jehož provoz dává ročně kolem 20 milionů korun a nyní chystá jeho rekonstrukci.

Město v minulosti A-tým podporovalo i několikanásobně vyšší částkou, kvůli nařízení Evropské unie ale minulé vedení Kladna změnilo způsob podpory. Loni například město poskytlo prvoligovému týmu výměnou za reklamu dva miliony korun.

ČTK

Časová osa: Tipsport extraliga 2020/2021

Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..