Rubriky:

Tipsport extraliga

Hokejový talent Myšák do zámoří neodejde, pokračuje v Litvínově

3. července 2019 14:12 - Litvínov
(Aktualizováno: 3. července 2019 14:32)

Sedmnáctiletý hokejový útočník Jan Myšák bude i nadále hrát za extraligový Litvínov. Talentovaného hráče, který si v minulé sezoně připsal 37 startů v nejvyšší soutěži, v minulém týdnu draftoval tým Hamilton Bulldogs, Myšák se však do juniorské zámořské soutěže nechystá.

 

HC Verva

"Velký zájem klubů z CHL mě velmi mile překvapil. Byla to příjemná a profesionální jednání. Všem jsem nicméně sdělil, že mojí prioritou je hrát za Litvínov. I přesto si mě Hamilton Bulldogs vybrali v prvním kole. Za nabídku jim moc děkuji, na svém rozhodnutí zůstat v Litvínově však nic neměním," uvedl Myšák na oficiálním webu Vervy.

Myšák před rokem podepsal s Litvínovem čtyřletou smlouvu a hned na začátku sezony překonal klubový rekord, když v extralize nastoupil ve věku 16 let, dvou měsíců a 20 dnů. Šanci mezi seniory tak dostal dříve než Robert Reichel. V březnu pak nastoupil k jednomu utkání i s kapitánským "céčkem" v době, kdy mu bylo 16 let a 273 dnů, což je extraligový rekord.

Litvínovský supertalent Jan Myšák před začátkem minulé sezony

Sport.cz

O větší porci startů v soutěži Myšáka připravilo zranění. "Ze začátku sezony to bylo dobré, pak trošku horší a konec se mi povedl," uvedl talentovaný útočník, který včetně skupiny o umístění nasbíral 16 bodů za osm branek a osm asistencí. Hrál za reprezentační výběry do 17 a 18 let, s osmnáctkou se představil i na mistrovství světa.

ČTK

Časová osa: Tipsport extraliga 2019/2020

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..