Davos - Vítkovice 1:4Vítkovice na úvod přípravy vyhrály ve Švýcarsku

Hokejisté Vítkovic vyhráli v úvodním přípravném utkání na novou sezonu extraligy ve švýcarském Sursee nad Davosem 4:1. Na soustředění se ještě svěřenci trenéra Jakuba Petra představí v úterý na ledě celku Rapperswil-Jona a potom ve čtvrtek a v sobotu opět v Sursee proti Zugu a Ambri-Piottě.

Hokejisté Vítkovic, ilustrační foto.

Ostravané se dostali do vedení v sedmé minutě, kdy využil přesilovou hru Roberts Bukarts. Ve druhé třetině zvýšil v další početní výhodě Šimon Stránský. Po 20 sekundách závěrečné části sice snížil Thierry Bader, ale v 51. minutě další přesilovku zužitkoval Patrik Zdráhal. Výsledek zpečetil 11 sekund před koncem Dominik Lakatoš.

Přípravný hokejový zápas v Sursee (Švýcarsko):
HC Davos - HC Vítkovice Ridera 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)
Branky: 41. Bader - 7. Roberts Bukarts, 36. Š. Stránský, 51. P. Zdráhal, 60. Lakatoš.