Rubriky:

Tipsport extraliga

Kladno představilo nové dresy a Jágr uklidňoval fanoušky: Nebojte se ničeho

25. srpna 2019 22:14 - Kladno

Necelé tři týdny před začátkem nového ročníku hokejové extraligy představilo Kladno svým fanouškům nové dresy. Rytíři, kteří se mezi elitu vrátili po pěti letech, nebudou v sezoně využívat jen klasické modré a bílé trikoty, pro výjimečné události mají nachystanou i speciální zlatou sadu.

 

Josef Vostárek, ČTK

Nováček hokejové extraligy Rytíři Kladno dnes představili fanouškům nové dresy. Vedle modré a bílé mají pro výjimečné příležitosti připravenou i zlatou sadu. Dresy pokřtil hrající majitel Rytířů Jaromír Jágr.

„Cíl naší sezony je jasný - skvěle vypadat a skvěle hrát. Když vidím dresy, tak musím říct, že první část jsme splnili. Teď zapracujeme ještě na té druhé a bude všechno v pohodě. Nebojte se ničeho," řekl příznivcům v Nákupním centru Oaza Jaromír Jágr, hrající majitel Rytířů.

Modrá sada dresů Kladna pro nadcházející extraligovou sezonu.

Josef Vostárek, ČTK

Vyzval je, aby chodili fandit Rytířům i v případě, že budou prohrávat. „My moc dobře víme, že to bude těžká sezona. Pět let jsme byli v té 'pralesní' lize a není to opravdu jednoduché si zvyknout na jiný styl. Uděláme maximum pro to, abychom se udrželi. Ze srdce věřím, že uděláme desítku, ale to je jen můj názor. Musíme to dokázat na ledě a to je pro nás to nejdůležitější," prohlásil sedmačtyřicetiletý Jágr, jehož Kladno v tomto týdnu utrpělo v přípravě dva těžké debakly - 2:8 s Plzní a 1:7 s Karlovými Vary.

Zatím neví, kolikrát zlatou sadu použijí. „Je to taková tradice mít třetí dres na výjimečná utkání. Věřím, že ho minimálně jednou nebo dvakrát v sezoně použijeme. Třeba na Vánoce, k nějakým historickým zápasům nebo se speciálními týmy," podotkl Jágr.

Bílá sada dresů Kladna pro nadcházející extraligovou sezonu.

Josef Vostárek, ČTK

V pořadí 35. členem Síně slávy kladenského hokeje se stal Miroslav Rys. „Je mistrem s Kladnem z roku 1959 a jeden z posledních klasických obojživelníků, který hrál výborně hokej i fotbal. Byl emigrantem a jeho životní etapy by vydaly dost možná na zajímavý hollywoodský seriál," řekl tiskový mluvčí Kladna Vít Heral na adresu sedmaosmdesátiletého bronzového medailisty z MS v roce 1959. Místo indisponovaného Rysa promluvil na pódiu jeho mladší bratr Lubomír, také někdejší hráč Kladna.

Fanoušci se také dočkali cen z tomboly včetně Jágrovy originální hokejky s podpisy celého týmu. Výtěžek ve výši 33 tisíc korun včetně vydraženého nového dresu byl předán osmileté Elišce, která se potýká s následky těžké mozkové obrny. Jágr od ní dostal pro Rytíře namalovaný čtyřlístek.

Jaromír Jágr s namalovaným obrazem od osmileté Elišky.

Josef Vostárek, ČTK

"Strašně moc děkuji. Pětadvacet let jsem tu nebyl, ale za nás to bylo, že když najdeš čtyřlístek, tak budeš mít štěstí. Nevím, jestli se to ještě říká. My jsme ho našli, takže můžeme být v klidu," uvedl Jágr.

Modrá a zlatá sada dresů Kladna pro nadcházející extraligovou sezonu.

Josef Vostárek, ČTK

škv, ČTK, Sport.cz

Časová osa: Tipsport extraliga 2019/2020

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..