Rubriky:

Tipsport extraliga

Spolupráce Rytířů s Ústím? Jágr pouští na sever Čech osm hráčů a přivádí do Kladna obránce

29. srpna 2019 11:44 - Praha

Během léta se pro nadcházející ročník domluvili na vzájemné spolupráci a úzkém partnerství, které nyní vykrystalizovalo v předsezonní hráčské přesuny. O místo v kádru extraligových hokejistů Kladna úspěšně během přípravných duelů zabojoval ústecký obránce Ondřej Smetana, na sever Čech do první ligy naopak putuje osm mladých Rytířů.

 

Vlastimil Vacek, Právo

„Ondra Smetana nás v přípravě zaujal a počítáme s ním pro extraligu. Naopak naši, především mladí hráči, pomůžou Ústí a mohli by zůstat v zápasovém tempu. Jak už bylo řečeno dříve, jakýkoliv hráč Kladna se v průběhu sezony může objevit v ústeckém dresu a cesta vede samozřejmě i naopak," řekl pro stránky kladenského klubu jeho sportovní manažer a trenér David Čermák.

Spolu s majitelem Rytířů Jaromírem Jágrem se opačným směrem rozhodli uvolnit osmičku svých kmenových hráčů - brankáře Davida Stahla, obránce Jakuba Müllera, Václava Vebera, Adama Zicha a útočníky Matyáše Filipa, Adama Kalaje a bratry Ondřeje a Martina Bláhovými.

Jágr oznámil nadstandardní spolupráci a připustil bombu: Vždycky to mezi námi fungovalo

Sedmadvacetiletý Smetana se tak v sezoně dočká extraligového debutu, dosud totiž působil jen v druhé nejvyšší soutěži - v Ústí nad Labem a poslední tři roky v Litoměřicích.

„Počítali jsme, že Ondřej Smetana bude naším klíčovým obráncem, ale samozřejmě mu přejeme, aby se v extraligovém týmu Kladna zabydlel. Jsme rádi za vzájemnou hráčskou výpomoc a věříme, že nám kladenští hráči pomohou, a to včetně mladíků, kteří v současné době bojují o místo v základní sestavě Slovanu," uvedl sportovní jednatel a trenér Ústí nad Labem Vladimír Evan.

škv, Sport.cz

  1:2 Litvínov - Třinec 1:2 dohráno
20210120T17:30:00+0100
Litvínov vs. Třinec
Litvínov vs. Třinec
Litvínov
Třinec
O2 Sport Karlovy Vary - Pardubice dnes 17:30
20210121T17:30:00+0100
Karlovy Vary vs. Pardubice
Karlovy Vary vs. Pardubice
Karlovy Vary
Pardubice

Časová osa: Tipsport extraliga 2020/2021

Filtr článků - Tipsport extraliga


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..