Rubriky:

Tipsport extraliga

Rozhodnutí respektuji. Proč nám ho ale nevysvětlili? podivuje se kouč Plzně

13. září 2019 11:43 - Praha

Šlo o první zápas, při kterém mohli hlavní kouči v české hokejové extralize uplatnit trenérskou výzvu, díky níž lze nechat přezkoumat, jestli uznanému gólu nepředcházelo porušení pravidel. V předehrávce 1. kola na Spartě využil této možnosti na začátku druhé třetiny plzeňský Ladislav Čihák, úspěšný ale nebyl.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Běžela první minuta druhé třetiny, když se útočník Pražanů Jiří Smejkal natlačil před plzeňskou svatyni a dostal puk do sítě. Sudí ihned ukázali na branku na znamení snižujícího gólu na 2:3.

Čihák ale ještě před vhazováním ve středovém kruhu vznesl námitku na regulérnost trefy a vyžádal si Coach Challenge. Plzeň chtěla nechat přezkoumat, jestli nešlo v podání Smejkala o nedovolené bránění v brankovišti gólmanovi Dominiku Frodlovi.

Musíme ukázat, že na Spartě nehrajou s nazdárkama, který se z nich pos..ou, říká k bitkám Adam Polášek

Sport.cz

„Měli jsme na tribuně svého člověka, zároveň jsme danou situaci viděli i ze střídačky. Viděli jsme, že hráč soupeře vjel do brankoviště, do něhož se puk dostal až po kontaktu s gólmanem," vysvětloval Čihák své rozhodnutí po skončení duelu.

Hlavní rozhodčí Antonín Jeřábek s Oldřichem Hejdukem tak zamířili na trestnou lavici a celou situaci se sluchátky na uších konzultovali s kolegou u videa Petrem Blümelem.

Robert Říčka ze Sparty překonává brankáře Plzně Dominika Frodla a střlí gól na 5:3 během utkání 1. kola Tipsport extraligy.

Vlastimil Vacek, Právo

Vše trvalo jen několik desítek sekund. Verdikt? Pravidla porušena nebyla, gól platí. Smejkala totiž na Frodla podle všeho natlačil jeho spoluhráč Lukáš Pulpán.

Indiáni tak nejenže už nemohli ve zbytku duelu využít trenérskou výzvu znovu, podle pravidel navíc přišli i o možnost vyžádat si oddechový čas.

Divočina na Spartě! Co si chce ten blbec dokazovat? vytočil Pražany plzeňský debutant

„Respektuji rozhodnutí rozhodčího. I přestože to nevyšlo, trenérská výzva je pro hokej posun. Je správně, že tady je," tvrdil Čihák.

„Jediný nedostatek je, že sudí nám vůbec nevysvětlili, proč gól uznali," překvapilo plzeňského trenéra. „Myslím, že by měl předstoupit a zhodnotit situaci, jak ji viděl a vyhodnotil. Bohužel ale jen ukázal na středový kruh, že gól platí. Nic nevysvětlil," mrzelo Čiháka.

Jako by se hrálo finále play off, tvrdil po třaskavé bitvě sparťan Forman

„Ale je to nové pravidlo. Pojďme to respektovat, každý děláme chyby. Věřím tomu, že příště tento detail rozhodčí napraví," přeje si plzeňský šéf střídačky.

Jan Škvor, Sport.cz

  0:0 Litvínov - Třinec 0:0   5. min
20200219T17:30:00+0100
Litvínov vs. Třinec
Litvínov vs. Třinec
Litvínov
Třinec

Časová osa: Tipsport extraliga 2019/2020

Filtr článků - Tipsport extraliga


MS v biatlonu 2020

51. mistrovství světa v biatlonu se koná od 12. do 23. února 2020 v italském středisku Antholz-Anterselva. V areálu Südtirol Arena se uskuteční celkem 12 závodů, v nichž se představí Michal Krčmář, Ondřej Moravec, Michal Šlesingr, Markéta Davidová, Eva Kristejn Puskarčíková, Lucie Charvátová a další čeští reprezentanti.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..