Plzeňský Houdek už zná trest za své řádění na Spartě

13. září 2019 11:27 - Praha

Marka Kvapila sestřelil záludným krosčekem zezadu v přerušené hře, Jan Piskáček po bitce s ním zamířil s podezřením na otřes mozku do nemocnice. Devatenáctiletý obránce Plzně Michal Houdek už zná za své řádění na ledě Sparty trest - disciplinární komise extraligy mu zastavila činnost na dva soutěžní duely.

Sport.cz

Houdek do svého premiérového extraligového zápasu poprvé naskočil až ve 32. minutě, utkání ale pro něj skončilo už po dvaceti vteřinách. Za faul na Kvapila a následnou bitku s Piskáčkem obdržel trest na 2+2+10 minuta za hrubost a rovněž osobní trest na pět minut a do konce utkání.

Bitku s Piskáčkem šéf disciplinární komise Viktor Ujčík neřešil, předcházející unfair zákrok na Kvapila na základě skutečností uvedených v zápise o utkání ovšem ano.

„Houdek se v přerušené hře a v situaci, kdy k němu byl soupeř otočen zády, dopustil zcela vědomého a cíleného intenzivního úderu holí drženou v obou rukách do zad protihráče Marka Kvapila," shledal Ujčík po zhlédnutí videozáznamu.

Mlátit se doma nenecháme, ujišťuje kapitán Sparty a zasadil soupeři dva údery

„Vzhledem k tomu, že úder byl veden zezadu a zcela mimo jeho zorný úhel, nemohl ho protihráč žádným způsobem očekávat ani se mu jakkoli – například zpevněním těla – bránit. Podle zápisu o utkání Kvapil zápas kvůli zranění prsního svalu nedokončil a lze se důvodně domnívat, že ke zranění došlo právě v důsledku uvedeného zákroku," doplnil Ujčík.

Nebudeme se tady nechat mlátit! Zhostili jsme se toho dobře, řekl k emotivní bitvě Michal Řepík

Sport.cz

Houdkovi tak byla zastavena činnost na dvě soutěžní utkání, přijde o nedělní domácí duel s Litvínovem a páteční utkání v Hradci Králové. Při stanovení výše trestu v polovině sazby přihlédl Ujčík mimo jiné k tomu, že Houdek nebyl v uplynulých dvou letech disciplinárně trestán.

Vcelku pochopitelně, když šlo na Spartě o jeho extraligový debut...

Rarita: 20 vteřin, 39 trestných minut, dva zranění! Plzeňský debutant drsně kosil sparťany

Rozhodnutí respektuji. Proč nám ho ale nevysvětlili? podivuje se kouč Plzně

„Trest dvou utkání přijímám a vezmu si z toho ponaučení. Mrzí mě, že jsem zákrok vedl takovou silou. Sehnal jsem si telefonní číslo na Marka Kvapila a napsal jsem mu zprávu s přáním, ať je brzy fit," uvedl Houdek pro oficiální stránky Plzně.

„Marek mi odpověděl obratem s tím, že děkuje a že jsem ho nezranil já. Nicméně moje přání jeho brzkého zotavení stále platí!" dodal Houdek.

škv, Sport.cz

Je trest pro plzeňského obránce Michala Houdka podle vás přiměřený?


Časová osa: Tipsport extraliga 2020/2021

Filtr článků - Tipsport extraliga


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..