Karlovy Vary - Plzeň 0:3Plzeň jako první dobyla karlovarský led a slaví premiérovou výhru venku

6. Heřman 0 : 1
50. Gulaš (trestné střílení) 0 : 2
60. Mertl 0 : 3

Západočeské derby v rámci 5. kola Tipsport extraligy ovládli hokejisté Plzně. Jako první v novém ročníku dokázali zvítězit na ledě Karlových Varů, o výhře 3:0 rozhodli góly Heřman, Gulaš a Mertl, druhé čisté konto v sezoně udržel Dominik Frodl. Plzni, která na třetí pokus slaví první výhru venku, se proti Energii daří: ve vzájemných soubojích vyhrála počtvrté v řadě.

Hráči Plzně se radují z úvodního gólu na ledě Karlových Varů.

Hosté začali náporem a první možnost měl Mertl. Potom se Plzeň ubránila v oslabení a v šesté minutě se ujala vedení. Němec ještě šanci po Robově přihrávce nevyužil, ale o chvíli později projel do útočného pásma Heřman a z levého kruhu otevřel skóre. Radoval se z prvního gólu v extralize od 6. ledna 2012.

V polovině úvodní části hrála Energie další přesilovku, vytvořila si velký tlak, ale Indiáni hráli obětavě a Šenkeřík se dvěma pokusy neuspěl. Hosté odolali i při Jankově pobytu na trestné lavici, kdy mohl vyrovnat Mikúš.

Brankář Karlových Varů Filip Novotný a Matyáš Kantner z Plzně.

Na přelomu první a druhé části hráli první početní výhodu hosté a Novotný včas sklapl betony při Mertlově teči Gulašovy přihrávky. V 25. minutě měl možnost Energie Koblasa, hned z brejku zase mohl udeřit straně Straka, ale ztroskotal na Novotném.

Zvýšit mohli také Indrák a Vráblík. Na druhé straně kombinaci Kohouta s Hlavou chybělo lepší finální řešení. Za Plzeň zahrozili Kantner a Straka. Domácím nepomohla k vyrovnání ani přesilovka při trestu Vráblíka, který v závěru druhého dějství mohl zvýšit, ale těsně minul.

Jakub Flek Karlových Varů a Petr Straka z Plzně během utkání 5. kola hokejové extraligy.

Ve 42. minutě se domácí Rachůnek pokusil zasunout puk po objetí branky u levé tyče, ale Frodl včas zasáhl. Vzápětí plzeňský brankář vyrazil i Hlavovu ránu.

Při Mertlově trestu se Plzeň také ubránila a navíc během oslabení v 51. minutě i zvýšila náskok. Straka byl faulován v úniku a Gulaš si při trestném střílení vychutnal Novotného blafákem do forhendu. Lídr produktivity se v čele tabulky střelců dotáhl se šesti góly na vedoucího Tomáše Marcinka z Třince.

Hráči Plzně se radují z gólu.

Přiřadil se k nim také Mertl, který po Gulašově přihrávce 56 sekund před koncem při Plutnarově vyloučení využil přesilovku. Energie po úvodních třech výhrách podruhé za sebou neuspěla a poprvé vyšla naprázdno doma.

Dohrávka 5. kola hokejové extraligy:
HC Energie Karlovy Vary - HC Škoda Plzeň 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 6. M. Heřman (Kantner, Moravčík), 50. Gulaš z trestného střílení, 60. Mertl (Gulaš). Rozhodčí: Pešina, Horák - Komárek, Špůr. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:1. Diváci: 5642.
Karlovy Vary: F. Novotný - Eminger, M. Rohan, Stříteský, Šenkeřík, Plutnar, Graňák, Kubka - Vondráček, Skuhravý, Koblasa - Flek, Gríger, T. Rachůnek - O. Beránek, Raška, T. Mikúš - Kohout, T. Knotek, Hlava. Trenéři: Pešout a Mariška.
Plzeň: D. Frodl - Kaňák, Moravčík, Čerešňák, Jank, Vráblík, Pulpán - Gulaš, Mertl, Pour - Eberle, Kodýtek, P. Straka - Indrák, V. Němec, Rob - Kantner, Roman Vlach, M. Heřman. Trenéři: Čihák, Jiří Hanzlík a Pejchar.