Plzeň - Ml. Boleslav 1:4Mladé Boleslavi k výhře třemi body pomohl Skalický

43. Zbořil 1 : 2
54. Skalický 1 : 3
60. Šťastný 1 : 4

Plzeň

Hokejisté Mladé Boleslavi vyhráli v 6. extraligovém kole na ledě Plzně 4:1. Domácí se sice po bezbrankové úvodní třetině v polovině utkání ujali vedení, ale hosté dokázali během necelé půlminuty vyrovnat a obrat v zápase dokonali třemi góly ve třetí třetině. Dvěma brankami a asistencí se blýskl útočník vítězů Pavol Skalický.

Hráči Mladé Boleslavi se radují z gólu (ilustrační foto).

Oba týmy vstoupily do utkání ve velkém tempu, ale brankové příležitosti se během první třetiny plné osobních soubojů rodily těžce. Ve třetí minutě se dostal odražený puk mezi kruhy ke Strakovi, jehož rychlou střelu stačil pohotově vyrazit mladoboleslavský gólman Růžička. Poté hosté promarnili přesilovou hru a v 11. minutě je opět od inkasovaného gólu zachránil Růžička, který stačil vleže na brankové čáře vyrazit Mertlovu dorážku.

Po pauze díky další početní výhodě zahrozili směrem dopředu také hráči Mladé Boleslavi, plzeňský brankář Frodl ale zastavil bombu volného Hrbase z pravého kruhu. Ve 35. minutě vyrazil Růžička Kaňákův pokus pouze k volnému Gulašovi, jenž pohotovou střelou z úhlu otevřel skóre. Jenže už o 24 vteřin později domácí propadli ve středním pásmu a po přečíslení tří na jednoho vyrovnal dorážející Skalický na 1:1.

Brankář Plzně Dominik Frodl (ilustrační foto).

V rušném závěru prostřední části následně bekhendovou střelu Šťastného hbitě vyrazil Frodl a z protiútoku nekrytý Mertl v dobré pozici zakončil nad. Indiáni si vzápětí vynutili tlak v útočném pásmu a hosty od pohromy proti gólovým šancím Indráka a Eberleho uchránil jen skvělý Růžička. Krátce před druhou sirénou v oslabení ještě překazil strážce mladoboleslavského brankoviště zakončení tváří v tvář Mertlovi.

V pokračující přesilovce Plzně na začátku závěrečné dvacetiminutovky trefil místo odkryté branky pouze tyčku Pour. Na druhé straně sice Frodl zlikvidoval šanci Zohorny po vyhraném vhazování, při vyloučení Houdka ve 43. minutě ale propustil za svá záda nahození z pravého rohu od Zbořila, který tak svou první extraligovou trefou dokonal obrat.

Domácí se poté ve snaze o vyrovnání tlačili do útoku, naopak z brejku mohl udeřit Žejdl. Hosté dokázali ubránit dvě přesilové hry Indiánů za sebou a v 54. minutě se při přečíslení dvou na jednoho protáhl před branku Skalický a upravil na 3:1. Plzeňští se pokoušeli zkorigovat skóre během dlouhé hry bez brankáře, kterou ukončil dvě vteřiny před závěrem střelou do prázdné branky Šťastný.

6. kolo hokejové extraligy:
HC Škoda Plzeň - BK Mladá Boleslav 1:4 (0:0, 1:1, 0:3)
Branky a nahrávky: 35. Gulaš (Mertl, Kaňák) - 35. Skalický, 43. A. Zbořil (Skalický), 54. Skalický, 60. D. Šťastný (Žejdl). Rozhodčí: Pražák, Micka - Pešek, Malý. Vyloučení 5:5. Využití: 0:1. Diváci: 5372.
Plzeň: D. Frodl - Kaňák, Moravčík, Vráblík, Jank, Čerešňák, Houdek - Gulaš, Mertl, Pour - Eberle, Kodýtek, P. Straka - Indrák, V. Němec, Rob - Kantner, Roman Vlach, M. Heřman. Trenéři: Čihák, Jiří Hanzlík a Pejchar.
Mladá Boleslav: J. Růžička - Ševc, Hrbas, Pláněk, Dlapa, Fillman, Bernad, Kurka - D. Šťastný, Žejdl, L. Pabiška - Vondrka, A. Zbořil, Skalický - J. Stránský, R. Zohorna, Grim - P. Kousal, Najman, Flynn. Trenéři: Rulík a Patera.