Rubriky:

Tipsport extraliga

Svoboda za nulou vystartoval pádem za brankou. Zvládli jsme to, můžu padat dál, smál se gólman Vítkovic

18. října 2019 21:07 - Ostrava

Bez nejproduktivnějšího hráče Robertse Bukartse, který se poranil na ranním rozbruslení, a s vědomím, že čtyři předchozí domácí utkání prohráli, vjížděli na led proti Litvínovu hokejisté Vítkovic. Severočeši jsou ale mimo svůj stadion téměř neškodní a znovu to dokázali. Premiérové výhry venku se nedočkali ani v 11. kole v Ostravě, kde podlehli 0:2.

 

Jaroslav Ožana, ČTK

Domácím k přerušení série porážek dopomohly především přesná střela z hole Dominika Lakatoše v závěru prostřední části a první čisté konto Miroslava Svobody v sezoně. „Dočkal jsem se jí až v desátém utkání, bylo to docela dlouhé čekání. Třeba na Kladně jsem o ni přišel nesmyslně necelé čtyři minuty před koncem, takže jsem za ni moc rád a doufám, že jich bude více," radovala se vítkovická brankářská jednička.

Utkání přitom Svoboda nezačal úplně šťastně. Jeden z premiérových výletů za branku skončil jeho zaškobrtnutím a nekontrolovaným pádem na mantinel. „Mám po zranění trochu tvrdší loket, a když jsem spadl na rameno, tak to zabolelo. Ale je to dobré. Někdo mi tam asi nastavil nějaký patník," vtipkoval Svoboda. „Možná tam byla rýha v ledu, prostě jsem zakopl. Zvládli jsme tu situaci naštěstí dobře, takže můžu někdy spadnout znovu," vykládal vítkovický brankář.

Brankář Vítkovic Miroslav Svoboda.

Jaroslav Ožana, ČTK

Toho těšilo, že měl konečně i trochu více štěstí. Stálo při něm především při dvou střelách slovenského obránce Jánošíka, které zastavila tyč. „Zažil jsem si teď dost smůly, tak je dobré mít někdy i štěstí," liboval si Svoboda. Spoluhráče chválil za defenzivní práci. „Měli jsme tam občas i trošku kliku, ale tentokrát jsme bránili o hodně lépe než třeba v Mladé Boleslavi. Byli jsme silní na brankovišti jak u nás, tak u nich. V tom si myslím, byl obrovský rozdíl," přemítal Svoboda.

Vítkovice výhrou nad Litvínovem přerušily hned dvě série porážek. Kromě čtyř domácích nezdarů prohráli i ve čtyřech posledních extraligových kolech, což znamenalo sešup na 10. příčku. „Jsme rádi, že jsme vyhráli, ale žádné uspokojení v kabině není. Je po zápase a musíme myslet na ten další. V neděli jedeme do Karlových Varů, kde nás čeká stejně těžký zápas," varoval Svoboda před přílišným optimismem.

Náladu v kabině ale výhra ve dvoustém extraligovém klání s Litvínovem rozhodně vylepšila, což dokázal vítkovický kapitán Jan Výtisk, jenž přikvačil k rozhovoru a mezi novináře natáhl ruku, v níž držel dietní párek. Svoboda jeho pobídku přijal a s chutí se do něj zakousl. „Nebyl teda moc dobrý, asi na mě šetřil," smál se gólman Vítkovic.

Jiří Tomaškovič, Sport.cz, Právo

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..