Liberec udolal Kometu a je v extralize druhý. Boleslav jde také vpřed, Vítkovice po 24 hodinách zase padly

Hokejová Tipsport extraliga měla ve čtvrtek na programu dvě předehrávky 23. kola. Liberec vyhrál 3:2 nad Brnem a bodově přeskočil druhý Třinec. Po necelých čtyřiadvaceti hodinách o body opět marně bojovaly Vítkovice, tentokrát doma s Mladou Boleslaví prohrály 3:7.

Libor Hudáček (druhý zleva) se se spoluhráči z Liberce raduje z gólu proti Brnu.

Liberec vyhrál podeváté v řadě. Rozhodl Jaroslav Vlach ve 46. minutě. Hostům k úspěchu nepomohly ani dvě branky kapitána Martina Zaťoviče a velmi dobrý výkon gólmana Karla Vejmelky.

Vítkovice ve středu večer prohrály se Spartou 1:3. Po necelých dvaadvaceti hodinách je čekala Mladá Boleslav, které se v této sezoně daří. A znovu to potvrdila. Popáté v řadě vyhrála, zato Vítkovice počtvrté za sebou nebodovaly.

Domácí sice po první části vedli gólem Tomáše Gumana, pak ale během 27 minut dostali sedm branek. Boleslav se také dostala před Třinec, je třetí.

Předehrávky 23. kola extraligy
Vítkovice - Mladá Boleslav 3:7
Branky: 18. Guman, 37. Kvasnička, 51. P. Zdráhal - 28. Najman, 28. Klepiš, 38. Skalický, 46. Kurka, 50. P. Kousal, 54. R. Zohorna, 55. D. Šťastný
Liberec - Brno 3:2
Branky: 15. Filippi, 24. Hudáček, 46. Vlach - 18. a 34. Zaťovič