Rubriky:

Tipsport extraliga

Pokuta 45 tisíc pro Kometu! Její fanoušci bránili hasičům v činnosti a napadli pořadatele

28. února 2020 13:56 - Praha

Hokejová Kometa musí za řádění svých fanoušků v extraligových zápasech v Karlových Varech a ve Zlíně zaplatit pokutu 45 tisíc korun. Rozhodla o tom disciplinární komise soutěže v čele s jejím předsedou Viktorem Ujčíkem, který Brňany za chování jejich příznivců potrestal už popáté v probíhající sezoně.

 

Facebook: HC Kometa Brno

Ve třetí třetině utkání v Karlových Varech, které se uskutečnilo 14. února, se fanoušci Brna dopustili vhazování papírových konfet na ledovou plochu a v závěru zápasu vedle vhazování konfet použili i zakázanou pyrotechniku. Duel kvůli tomu musel být na krátkou dobu přerušen, přičemž příznivci hostujícího klubu dokonce bránili požární hlídce v hašení zapálených předmětů. Jejich jednáním se v současné době zabývá i Policie České republiky.

O osm dní později v závěrečné třetině střetnutí ve Zlíně zase Komeťáci zapálili několik dýmovnic, které způsobily zakouření zimního stadiónu Luďka Čajky. Ze záznamu bezpečnostních kamer je rovněž patrné, že se snažili vyprovokovat potyčky s pořadatelskou službou a dopouštěli se dalších výtržností včetně fyzického napadení jednoho z členů pořadatelské služby.

Nesportovní chování fanoušků ocenil Ujčík v prvním případě finanční pokutou ve výši 15 tisíc korun, ve druhém případě ve třicetitisícové výší.

škv, Sport.cz

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..