Hradec Králové - Vítkovice 5:2 Hradec si zajistil osmé místo

55. Klíma 4:2
59. Orsava 5:2
Záznam online reportáže »

6. března 2020 20:34 - Hradec Králové

Hokejisté Hradce Králové porazili v utkání závěrečného 52. kola extraligy Vítkovice 5:2 a posunuli se na osmé místo tabulky. Ještě po dvou třetinách vyrovnaný zápas rozhodli hráči Mountfieldu třemi brankami ve třetí části, dvakrát se prosadil útočník Kevin Klíma. Východočeši se v předkole play off utkají s Karlovými Vary a v úvodu budou mít výhodu domácího prostředí. Vítkovice nakonec skončily třinácté.

Ondřej Hájek, ČTK

Královéhradečtí nastupovali s vědomím, že pokud se chtějí v tabulce posunout, musí vyhrát v základní hrací době. Po pouhých 16 sekundách je k tomuto cíli přiblížil Eklund, jenž napálil do branky kotouč vyražený gólmanem Dolejšem po Jerglově pokusu.

Příležitosti ke zvýšení měli Šalda a dorážející Koukal, v 11. minutě zlikvidoval Dolejš nadějný pokus Cingela. Pozornost strážce hostující branky pak v 16. minutě prověřil Cibulskis, vzápětí se na druhé straně podařilo dostat puk za brankovou čáru s přispěním Lva nahrávajícímu Rosandičovi, který hledal před brankovištěm najíždějícího Schleisse.

Pardubice vyhrály v Brně a slaví extraligovou záchranu

Právě Schleiss jel pak sám na Mazance, ale neuspěl. Dolejše zachránila ještě před přestávkou tyčka po střele Lva.

V předkole se utkají Olomouc se Zlínem a Hradec Králové s Vary

Ve 25. minutě vrátil domácím vedení Nedomlel, platnost jeho zásahu ale musel kvůli posunuté brance potvrdit videorozhodčí. Po polovině základní hrací doby ale pykal na trestné lavici Smoleňák a hosté ho vrátili do hry předčasně - na 2:2 vyrovnal Lakatoš. Těsně před přestávkou mohl naklonit misky vah opět na stranu domácích Klíma, ale neuspěl.

Americký útočník s českými kořeny si vše vynahradil ve třetí části. Už po 28 sekundách si spravil chuť a poslal Mountfield potřetí v utkání do vedení. V 55. minutě poté Klíma přidal i další gól. V závěru se pokusili zápas zdramatizovat při power play, místo snížení ale opět inkasovali. Skóre zápasu uzavřel Orsava.

52. kolo hokejové extraligy:
Mountfield Hradec Králové - HC Vítkovice Ridera 5:2 (1:1, 1:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 1. Eklund (Jergl, Nedomlel), 25. Nedomlel (Orsava, Pilař), 41. Kevin Klíma (Jergl, Cibulskis), 55. Kevin Klíma (Smoleňák, Lev), 59. Orsava (M. Chalupa) - 16. Rosandič (Štencel), 34. Lakatoš (O. Roman, Trška). Rozhodčí: Pešina, Horák - Komárek, Špringl. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:1. Diváci: 3582.
Hradec Králové: Mazanec - Nedomlel, Eklund, Cibulskis, Šalda, F. Pavlík, Šidlík - Jergl, Kevin Klíma, Perret - Smoleňák, Lev, M. Chalupa - Orsava, Cingel, Pilař - Miškář, Koukal, Dragoun. Trenéři: V. Růžička a T. Martinec.
Vítkovice: Dolejš - Trška, Štencel, Dudas, L. Kovář, R. Černý, Výtisk, Rosandič - Schleiss, J. Hruška, Šišovský - Lakatoš, O. Roman, Roberts Bukarts - Mallet, R. Veselý, Dej - T. Kubalík, Werbik, Dočekal. Trenér: Trličík.

Časová osa: Tipsport extraliga 2019/2020