Rubriky:

Tipsport extraliga

Pardubice začnou jednat se zájemci o hokejový klub

30. března 2020 16:43 - Pardubice

Se zájemci o koupi akcií hokejového Dynama začnou Pardubice jednat nejspíš příští týden. ČTK to řekl náměstek primátora Jan Mazuch (ODS). Město plánuje prodat většinu akcií, majoritním akcionářem bylo opakovaně, naposledy od roku 2017.

 

Dalibor Glück, ČTK

"První schůzky bychom rádi učinili příští týden. O způsobu se budeme dohadovat, snad to bude možné v nějakých větších prostorách osobně," řekl náměstek primátora.

Osobní jednání Mazuch preferuje, nicméně kvůli prevenci zamezení šíření nákazy novým koronavirem mohou jednající strany zvolit online komunikaci prostřednictvím videohovorů.

Pardubice se už rozhodly. Kdo je povede v příští sezoně?

Radní dnes zrušili poptávkové řízení. Domluvili se, že budou jednat s Vladimírem Pitterem, který se do něj přihlásil, i s dalším podnikatelem Petrem Dědkem, jenž projevil zájem bez toho, aniž by zvolil formální postup přihlášením do městské poptávky.

Jednání o prodeji či jiné formě participace nějakou dobu potrvají, město si neurčilo termín. "Neprodáváme něco, co se vyřeší ve vteřině, jednoduše," řekl Mazuch. Zastupitele také čeká schválení stabilizačního plánu HC Dynamo na konci dubna. Představenstvo klubu ho už na začátku března projednalo.

Pardubice vypsaly nabídku na odkup akcií na konci loňského roku. Město je majoritním vlastníkem od ledna 2017 a drží 96,2 procenta akcií. Zbytek vlastní bývalí hokejisté Dušan Salfický, Petr Čáslava a zapsaný spolek HC Pardubice. Ekonomickou situaci klubu ani podobu stabilizačního plánu nechtěl Mazuch komentovat.

ČTK

Časová osa: Tipsport extraliga 2019/2020

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..