Rubriky:

Tipsport extraliga

Hokejisté Vítkovic předali ostravské radnici 1000 roušek

7. dubna 2020 19:48 - Ostrava

Extraligový hokejový klub Vítkovice Ridera předal prostřednictvím kapitána Jana Výtiska a prezidenta klubu Petra Handal tisíc roušek kusů roušek iniciativy Ostrava šije roušky náměstku primátora města Ostravy Zbyňku Pražákovi. Roušky jsou určeny pro potřeby ostravských domů pro seniory a ostravských domů s pečovatelskou službou.

 

René Stejskal, statutární město Ostrava

„Náš klub se zapojil do projektu Celé Česko šije – Ostrava šije roušky především nabídkou se zajištěním logistiky. Dali jsme k dispozici klubové auto i s řidičem pro rozvoz materiálu švadlenkám, sběr hotových roušek a jejich distribuci na místa, kde jsou roušky zapotřebí," uvedl Handl.

Ostrava šije roušky je iniciativa, která vznikla v rámci projektu Celé Česko šije a k jehož propagaci se vítkovický hokejový klub připojil hned v jeho zárodku. Celkem s iniciativou Ostrava šije roušky spolupracuje téměř šedesát švadlenek, které doposud vyrobily přes 10 tisíc roušek. Roušky byla následně i díky pomoci vítkovického klubu distribuovány potřebným do ostravských domovů pro seniory a domovů s pečovatelskou službou.

Roušky jsou v době pandemie koronaviru hodně ceněné. Městu je předali vítkovičtí hokejisté a iniciativa Ostrava šije roušky.

René Stejskal, statutární město Ostrava

„Roušky se vyráběly také z materiál v podobě vyřazeného klubového textilu. Primárně ale pomáháme s rozvozem. V tuto chvíli je naše auto jedním z pěti, která jsou do akce zapojena. Za zmínku jistě stojí, že celý projekt podpořil finančními prostředky také kapitán extraligového Jan Výtisk," podotkl Handl.

rjm, tom, Sport.cz

Časová osa: Tipsport extraliga 2019/2020

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..