Ruská věž zůstává v Pardubicích

18. května 2020 10:50 - Praha

Když na konci ledna přicházel, nacházely se Pardubice v tabulce hokejové extraligy na posledním místě a strachovaly se o udržení příslušnosti v nejvyšší soutěži. I zásluhou Stěpana Zacharčuka se Dynamo zachránilo a nyní se s třiatřicetiletým ruským obráncem domluvilo na prodloužení kontraktu i pro příští sezonu.

 

www.hcdynamo.cz/

„Jsme velice rádi, že se nám podařilo udržet další důležitý článek naší obrany, který výrazně pomohl v závěru loňské sezony. Stěpan prokázal po příchodu do Pardubic své kvality. Je to velice zkušený obránce s velkým herním přehledem a tvrdou střelou," uvedl pro oficiální stránky klubu člen jeho představenstva Dušan Salfický.

Zacharčuk do Pardubic zamířil z Kontinentální ligy z Nižněkamsku, který mu vypověděl smlouvu na základě toho, že byl účastníkem dopravní nehody, od níž utekl. V KHL působil i v Togliatti, Kazani, Nižném Novgorodu a Vladivostoku. Celkem v této soutěži odehrál i s play off 520 zápasů a v roce 2010 získal v dresu Kazaně Gagarinův pohár.

Téměř dvoumetrový a přes sto kilogramů vážící zadák odehrál v minulém ročníku za Východočechy 12 zápasů, v nichž si připsal gól a pět asistencí. „Těším se na novou sezonu, na skvělé fanoušky a skvělé město," vzkázal Rus.

škv, Sport.cz

Časová osa: Tipsport extraliga 2020/2021

Filtr článků - Tipsport extraliga


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..