Lukeš skončil v nemocnici

Reprezentační útočník František Lukeš nedohrál včerejší extraligový šlágr mezi hokejisty Litvínova a Pardubic. Pro domácího forvarda byla osudnou 13. minuta, kdy po naražení od Pivka na mantinel zůstal ležet na ledové ploše a jen těžce se zvedal.

„Lukeš byl odvezen do mostecké nemocnice s podezřením na otřes mozku, čeká na vyšetření,“ sdělil ještě během utkání Václav Hořejší, generální manažer litvínovského klubu. Na Lukešově místě v prvním útoku pak alternovali Bahenský a Heinisch.

Už v 6. minutě se zranil hlavní rozhodčí Minář, který byl s pochroumaným loktem ošetřován v útrobách stadiónu. Neplánovaná přestávka kvůli jeho absenci trvala jen krátce, protože se role hlavního ujali čároví Pavlovič a Kis. Minář se vrátil na led po pardubickém gólu na 1:2. Ale ve 35. minutě definitivně odstoupil a předal řízení Pavlovičovi. Do zápasu naskočil náhradní čárový sudí Petružálek.