Ústí dlouho držel nad vodou gólman Salfický

30. března 2009 09:26 - MLADÁ BOLESLAV

Mladoboleslavský útočník David Vrbata gólem dvě minuty před koncem pojistil vítězství Středočechů v prvním utkání baráže o účast v hokejové extralize.

„I když jsme brzy vedli, zápas byl prakticky pořád herně vyrovnaný. Ústí dlouho držel brankář Salfický, stejně jako nám výborně zachytal Schwarz. Moc si vážím svého gólu, kterým jsem soupeři překazil naději na hru bez gólmana. Sýkora výborně vyhrál vhazování a předložil mi puk před prázdnou branku. Počkal jsem si na správný okamžik k zakončení, nijak jsem se neunáhlil a jsem rád, jak to dopadlo,“ líčil Vrbata, který si cenil trpělivého výkonu celého týmu.

„Byť nám nevycházely přesilovky pěti proti třem, bojovali jsme až do konce. Z dílčích chyb se musíme poučit a častěji střílet. Myslím si ale, že Ústí úvodní porážka nesrazí. Série je pořád otevřená. Udělali jsme jen první a vzhledem k domácímu prostředí povinný krok,“ uvažoval Vrbata.

„Průběh utkání ovlivnil první gól, po němž se Boleslav uklidnila. Věřil jsem, že nepříznivý stav otočíme jako při rozhodujícím finále první ligy v Brně. Chyběl nám krůček k vyrovnání. Zlomila nás až Vrbatova branka,“ hodnotil ústecký brankář Dušan Salfický. „Boleslav využila zkušenosti z extraligy, kde hrála víc těžkých zápasů než my v první lize,“ mínil protřelý gólman.

Baráž pokračuje v Mladé Boleslavi dnes znovu od 17 hodin, zápas vysílá ČT 2.

Josef Pešout, Právo

Časová osa: Tipsport extraliga 2020/2021

MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..