Poučil jsem se, říká o angažmá v Liberci Modrý

28. května 2009 08:28 - PRAHA

Před rokem se Jaroslav Modrý vracel do Čech jako velezkušený a respektovaný obránce NHL. Po nevydařené sezóně v Liberci, kde se často ocital pod palbou kritiky, mu však jeho návrat pořádně zhořkl a dokonce zvažoval i konec kariéry. Jeho úvahy nakonec zažehnal zájem Plzně, která osmatřicetiletého veterána angažovala pro příští extraligový ročník.

„Poučil jsem se, byla to velká zkušenost. Sezóna se nám s Libercem vůbec nepovedla,“ ohlédl se Modrý za účinkováním na severu Čech v rozhovoru pro oficiální internetové stránky Plzně. „Více se toho namluvilo než nahrálo," pokračoval hráč se třináctiletou zkušeností z NHL, jehož nabídka Západočechů uchránila od konce kariéry.

„Ale chtěl bych se vydat ještě v další sezóně. S Martinem Strakou jsme si sedli s tím, že má zájem abych Plzni pomohl. A chuť rozhodně mám. Musím před Martinem smeknout za to, co odvedl na ledě i mimo led. Věřím, že Plzeň vede správným směrem.  Hledal jsem místo, kde si hokej nejlépe vychutnat," myslí si, že Plzeň bude tou pravou destinací.

Díky bohatým zkušenostem si od Modrého v klubu slibují, že bude správným vzorem pro mladší spoluhráče. „Samozřejmě s tím počítám. Kluky zatím moc neznám, ale velmi rád pomohu v jejich hokejovém růstu. Mně také mnoho hráčů pomohlo, zlepšoval jsem se jen jejich pozorováním. Je to důležité,“ uvažuje.

Příkladem se proto snaží jít i během letní přípravy, ačkoliv byl poslední roky zvyklý chystat se na sezónu individuálně.„Ale samozřejmě je důležité být s týmem, sžít se s ním, na což se těším,“ uvědomuje si. Rozhodně proto nečeká žádné úlevy ani při soustředění týmu na šumavském Zadově. „Na hvězdu si rozhodně nehraju, protože jí jednoduše nejsem," dodal Modrý na závěr.

grg, Sport.cz

ČT sport 6:2 Třinec - Liberec 6:2 dohráno
20210418T18:00:00+0200
Třinec vs. Liberec
Třinec vs. Liberec
Třinec
Liberec
ČT sport Třinec - Liberec dnes 17:00
20210419T17:00:00+0200
Třinec vs. Liberec
Třinec vs. Liberec
Třinec
Liberec

Časová osa: Tipsport extraliga 2020/2021

Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestupuje, nejlepší čtyři týmy postupují přímo do čtvrtfinále, osm týmů hraje předkolo. Play-off začíná 10. března.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..