Rubriky:

Tipsport extraliga

Jágr v problémech. Kladno zasáhl covid-19

24. července 2020 10:58 - Kladno

V pátek večer je mělo čekat první přípravné utkání na nadcházející sezonu, hokejisté Kladna ho ale proti Ústí nad Labem nesehrají, zápas byl zrušen. V kabině Rytířů se totiž objevila nákaza koronavirem, pozitivní test na covid-19 měl jeden z členů kladenského mužstva. Další členy klubu nyní čeká testování.

 

Vlastimil Vacek, Právo

„Máme minimálně jeden potvrzený případ. Někteří další hráči už jsou na testech. Čekáme na odpovědi na otázky, jestli máme jít do karantény, jestli máme všichni v rámci klubu podstoupit testy," řekl Sport.cz tiskový mluvčí Rytířů Lukáš Jůdl.

Že však celý A-tým Kladna poputuje do karantény, je velmi pravděpodobné. Přesně to nařídila krajská hygienická stanice ve čtvrtek extraligovému Litvínovu, když byl u něj ve čtvrtek pozitivně testován jeden hráč na covid-19. „Očekáváme, že to takhle dopadne," potvrdil Jůdl. Pokud by se tak stalo, ohrožena by byla kladenská účast v poháru Generali Česká Cup, v rámci něhož měli Rytíři odehrát první zápas v Plzni už za 11 dní.

Covid-19 a extraliga: Litvínov v karanténě, potvrdily se obavy v Pardubicích?

„Čekáme na zpětnou vazbu od hygieny, se kterou jsme od rána v kontaktu. Má toho asi fakt hodně, když vidíme, jak pozitivní testy na covid-19 ohlašují i v jiných sportovních klubech," doplnil. Vzhledem k tomu, že v klubu šlo o ojedinělý případ, provoz stadionu je v současné době v běžném provozu.

Kladenský klub jméno pozitivně testovaného hráče zveřejňovat nechce. Osmačtyřicetiletý majitel Rytířů a jejich útočník Jaromír Jágr jím ale není. „Jarda s ním ale v přímém kontaktu nebyl," přiznal Jůdl.

„Nebudeme veřejně prozrazovat hráče, který měl pozitivní test, chceme chránit jeho soukromí. Někteří lidi by se do něj naváželi, jak to v Česku bývá zvykem, přitom on za to ani nemůže," dodal kladenský tiskový mluvčí.

Jágr má jasný plán s Kladnem, sám by rád vydržel nejméně do padesáti. A co Sparta?

Fanoušky, kteří si na páteční přípravu s Ústím nad Labem zakoupili vstupenku, bude Kladno informovat o vrácení peněz.

škv, Sport.cz

Časová osa: Tipsport extraliga 2019/2020

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..