Podávání rukou zrušeno, roušky mimo led. Jaká další pravidla platí pro rozhodčí

19. srpna 2020 12:54 - Praha

Nejen hokejistů se v době koronaviru týká dodržování přijatých opatření. Přísná pravidla musejí zachovávat i rozhodčí, jejichž komise vzhledem k riziku nákazy onemocněním covid-19 schválila pravidla pro dopravu, kontakty a pohyb sudích na zimních stadionech.

 

Slavomír Kubeš, ČTK

Všichni hlavní, čároví a pomocní arbitři, stejně jako delegáti, jsou povinni neprodleně hlásit jakékoli příznaky onemocnění komisi rozhodčích vedenou Vladimírem Šindlerem, která zajistí náhradu.

K utkáním budou sudí delegováni ve stálých skupinách, aby byly omezeny jejich vzájemné kontakty. Před, při a po utkání budou postupovat tak, aby minimalizovali kontakty s okolím.

Rozhodčí řeší potyčku Nicolase Hlavy z Kladna a Michala Houdka z Plzně (vpravo)

Miroslav Chaloupka, ČTK

Zrušeny byly pozdravy podáním ruky mezi rozhodčími navzájem i s dalšími účastníky utkání. Při pohybu mimo ledovou plochu a kabinu budou arbitři nosit s výjimkou cesty na led a z ledu roušky.

Šéf komise rozhodčích Vladimír Šindler.

Milan Malíček, Právo

Přísnější pravidla byla přijata rovněž pro rozcvičení rozhodčích, jejich pohyb v prostorách zimního stadionu, kontakty při zpracování zápisu, komunikaci s hráči a trenéry nebo pro trestné lavice.

Do programu profesionálních rozhodčích pro nadcházející sezonu byli zařazeni Oldřich Hejduk, René Hradil, Antonín Jeřábek, Adam Kika, Vladimír Pešina, Daniel Pražák, Robin Šír a bývalí hokejisté Tomáš Micka s Jakubem Šindelem.

škv, Sport.cz

Časová osa: Tipsport extraliga 2020/2021

Filtr článků - Tipsport extraliga


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..