Rubriky:

Tipsport extraliga

Hokejové České Budějovice mají už 28 nakažených koronavirem

28. srpna 2020 19:10 - České Budějovice

Nováček hokejové extraligy Madeta Motor České Budějovice má už 28 nakažených koronavirem. Hráči jsou po vypuknutí epidemie v týmu od začátku týdne v karanténě a netrénují. Generální manažer klubu Stanislav Bednařík věří, že mužstvo zvládne odehrát nejbližší přípravný zápas 9. září v Karlových Varů. Začátek extraligy je naplánován na 18. září.

 

Václav Pancer, ČTK

Do karantény museli Jihočeši během přípravy už podruhé. "Momentálně nikdo netrénuje. Komplikace je to veliká, první karanténa byla relativně dlouho před soutěží. Trenéři poté zhustil program a snažili se udělat vše proto, aby se vše dohnalo," řekl ČTK Bednařík.

V současnosti má klub 21 nakažených hráčů, šest členů realizačního týmu a jednoho člověka z vedení.

Parádní posila pro Hradec! Plácl si s nejproduktivnějším českým bekem uplynulé sezony NHL

"Jsme víceméně v karanténě a domácí izolaci dle nařízení hygieny. Všichni v klasické čtrnáctidenní karanténě a momentálně nevíme, zda bude zkrácena na deset dní, jak by to mělo platit od 1. září," uvedl Bednařík. Koronavirus se v týmu rozšířil zřejmě během cesty v klimatizovaném autobusu.

"Termín návratu nemáme. Číslo (nakažených) se od pondělí neustále navyšuje, takže nastupují do karantény v jiný den. Do soutěže (extraligy) na 99 procent nastoupíme. Nevíme ale, jak budeme připraveni," konstatoval Bednařík. České Budějovice se představí v nejvyšší soutěži po sedmi letech.

ČTK

Časová osa: Tipsport extraliga 2020/2021

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..