Tipsport extraliga

Sparta vrátila Bílým Tygrům porážku i s úroky! Jihočeský nováček má první bod

2. října 2020 16:54 - České Budějovice/Praha
(Aktualizováno: 2. října 2020 20:54)

Vydařená odveta! Hokejisté pražské Sparty zvítězili v utkání 6. kola Tipsport extraligy nad Libercem 3:0 a soupeři oplatili úterní prohru 2:3 zpod Ještědu. Bílí Tygři poprvé v sezoně nebodovali. Se čtrnáctidenním zpožděním zaznamenali vítězný vstup do soutěže hokejisté Vítkovic. Ostravané po desetidenní karanténě kvůli nemoci covid-19 zvítězili v Českých Budějovicích 3:2 v prodloužení.

Michal Kamaryt, ČTK

Sparta s Libercem prohrála v rámci nejvyšší ligové soutěže pět zápasů v řadě, v pátečním večeru ale černou sérii zastavila a úterní porážku 2:3 z předehrávky 19. dějství v koncovce tentokrát bezzubým Tygrům oplatila i s úroky. Góly si Pražané rozdělili po jednom v každé třetině, naopak jejich brankář Matěj Machovský pochytal 29 střel a udržel druhé čisté konto v probíhajícím ročníku.

Premiérovou brankou v extralize otevřel skóre Filip Chlapík, posila Sparty z Ottawy, ve druhé části využil zaváhání Petra Kváči v liberecké brance David Dvořáček a definitivní podobu dal výsledku v přesilovce Jan Buchtele. Liberecký tým sice zůstal v neúplné tabulce druhý, ale propásl šanci dotáhnout se až na rozdíl jediného bodu za vedoucí Hradec Králové.

Zleva brankář Liberce Petr Kváča, Lukáš Rousek ze Sparty a Ronald Knot z Liberce.

Vítkovice měly na ledě Českých Budějovic výborný úvod, ale jihočeský nováček mezi elitou nesložil zbraně. Ve zbytku základní části dvougólové manko smazal, vynutil si prodloužení a až ve čtvrtém utkání se dočkal prvního bodového zisku. Zápas rozhodl v 64. minutě vítkovický útočník Jan Schleiss a hosté si odvážejí dva body.

Hokejová Tipsport extraliga - 6 . kolo:
České Budějovice - Vítkovice 2:3 v prodloužení
Branky: 26. Christov z trest. střílení, 43. M. Beránek - 13. Polášek, 18. L. Kovář, 64. Schleiss

Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.